Jarmark Wielkanocny w centrum miasta

wiadomosci Już po raz 11. w centrum Łukowa odbywa się Jarmark Wielkanocny. To okazja to zapoznania się z wyrobami lokalnych twórców, a także kupienia ich na wielkanocne stoły.

Łuków24

Opublikowano: 14 kwietnia 2019 10:50 | Aktualizacja: 14 kwietnia 2019 10:50

Jarmark tradycyjnie od lat odbywa się na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Co roku w tym miejscu w okresie przed świętami Wielkanocy można kupić świąteczne ozdoby i stroiki oraz potrawy na stół. Organizatorami wydarzenia są Gminny Ośrodek Kultury, Gmina Łuków i Miasto Łuków.

Podczas jarmarku władze gminy i miasta składają życzenia mieszkańcom. Organizatorzy dbają też o część artystyczną, którą w tym roku przygotowali członkowie Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”. Chętni mogą skosztować wielkanocnego barszczu bądź zrobić zdjęcia przy żywej „wiosennej zagrodzie” ze zwierzętami. W trakcie Jarmarku zaplanowano też rozstrzygnięcie gminnego konkursu na symbole wielkanocne, a także konkursy wiedzy o świętach wielkanocnych.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.