Reklama

Reklama

Kiedy modernizacja drogi Łuków – Biardy?

Opublikowano: śr, 21 wrz 2016 10:15
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Kiedy modernizacja drogi Łuków – Biardy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga krajowa 63 w kierunku Siedlec jest w opłakanym stanie. Podobnie droga krajowa 76, która łączy Łuków i Dąbie. Władze miasta zapowiadały ich remont, teraz informację przesyła także poseł Krzysztof Głuchowski.

Reklama

Do naszej Redakcji dotarło oświadczenie posła Krzysztofa Głuchowskiego, w którym czytamy, że inwestycje na wyżej wymienionych drogach mogą w najbliższych latach doczekać się realizacji.

Na spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. modernizacji dróg krajowych, które odbyło się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w dniu 9 czerwca 2016 roku pozyskałem informacje, którymi podzieliłem się z przedstawicielami naszych lokalnych samorządów.

Z informacji wówczas uzyskanych wynika, że modernizacji ma się doczekać DK 63 na odcinku Łuków – Biardy. Koszt wykonania modernizacji wraz z poszerzeniem do 7 m drogi o długości 11 441 m to 56,5 mln zł. Dokumentacja tego fragmentu drogi ma powstać w 2017 roku, a realizacja planów ma nastąpić w latach 2018 – 2019.

Droga krajowa 76 Łuków – Dąbie wymaga także gruntownego remontu, wzmocnienia konstrukcji oraz poszerzenia jezdni do szerokości 7 m. W planach, na które jest finansowanie, jest jednak tylko wykonanie nakładki nawierzchni na całej szerokości jezdni na trzech odcinkach o łącznej długości 1,5 km. Wartość tych prac to 1,3 mln zł. Prace wykonane zostaną jeszcze w tym roku.

Wśród planów pojawiły się także mniejsze inwestycje, np. budowa 500 m chodnika w miejscowości Kolonia Jamielnik (plany w 2016 roku, realizacja w 2017), kładka dla pieszych w Łukowie o długości 10 m (dokumentacja w tym roku, realizacja za rok). Oprócz tego GDDKiA chce wykonać chodnik w miejscowości Klębów i Stok o łącznej długości 2,5 km. Ta inwestycja powinna zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. W tym roku powstanie także dokumentacja dotycząca ciągu pieszo-rowerowego o długości 1 km w Łukowie. Ścieżka powstanie w 2017 roku.

Zagadkowo brzmi zdanie jakie znalazło się w oświadczeniu wydanym przez posła Krzysztofa Głuchowskiego:

Należy mieć na względzie, że realizacja tak dużej inwestycji, nie nastąpi po jednorazowym piśmie czy zgłoszeniu.

Czy należy więc sądzić, że ogłaszany sukces i długo wyczekiwany remont ważnych dla naszych mieszkańców dróg może się jeszcze wydłużyć? Na początku września napisaliśmy pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z pytaniami o kilka inwestycji dotyczących dróg powiatu łukowskiego. Jedno z pytań dotyczy chociażby zaplanowanej i umieszczonej w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 modernizacji DK 76 Łuków – Dąbie. Już we wrześniu 2015 roku ówczesne władze planowały wykonanie 8 km nawierzchni (od 67 do 75 kilometra). W tym samym programie umieszczona została kładka na ul. Warszawskiej oraz ciąg pieszo – rowerowy na ul. Radzyńskiej. Które plany zostały zmienione, a które będą jednak realizowane? Wciąż czekamy na odpowiedź z Ministerstwa. Gdy tylko ją otrzymamy, na pewno Państwa o tym poinformujemy. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.