Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek

wiadomosci Około dwóch godzin trwała dyskusja na temat nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście. Proponowane przez burmistrza podwyżki nie zyskały uznania koalicyjnych radnych.

Łuków24

Opublikowano: 21 maja 2019 08:34 | Aktualizacja: 21 maja 2019 08:34

Aktualnie obowiązujące w Łukowie stawki za odbiór i wywóz śmieci wynoszą odpowiednio 10 zł od osoby w przypadku odpadów segregowanych i 17 zł w przypadku śmieci tzw. zmieszanych. Zdaniem władz miasta i PUiIK-u wartości te nie pozwalają na bilansowanie się systemu gospodarki odpadami, który od kilku lat jest deficytowy.

Receptą na naprawę systemu miałyby być między innymi podwyżki opłat, które po konsultacjach m.in. z Radą Miasta ustalono na poziomie 15 zł i 35 zł. Jednak przed ostatnią sesją do radnych wpłynęła autopoprawka burmistrza Piotra Płudowskiego, obniżająca proponowane stawki z 15 do 13 zł za śmieci segregowane i z 35 na 22 zł za odpady zmieszane.

Radni którzy w większości o podwyżkach zdążyli się już negatywnie wypowiedzieć podczas posiedzeń w komisjach, również na sesji sprzeciwili się planom magistratu, w tym również tym zaktualizowanym na bazie autopoprawki. 14 radnych zagłosowało na „NIE”, a przeciwnego zdania były 4 osoby. Jeden z radnych wstrzymał się natomiast od głosu. Imienne wyniki głosowania dostępne są w systemie eSesja POD TYM ADRESEM.

Głosowanie poprzedziła momentami emocjonalna dyskusja. Szczegóły wkrótce.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.