„Kocham Cię Polsko” w łukowskiej „Czwórce”

wiadomosci Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie zdobywali wiedzę o Polsce, jej symbolach narodowych i walce o niepodległość. 14 listopada w placówce zorganizowano apel "Kocham Cię Polsko".

Łuków24

Opublikowano: 19 listopada 2018 09:11 | Aktualizacja: 19 listopada 2018 09:11

W ten sposób najmłodsi uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku uczniowie klas starszych zagrali dla maluchów „Sto lat”, odśpiewana została też piosenka „Orzeł Biały”. Dzieci recytowały wiersze o Ojczyźnie i odzyskaniu niepodległości. Śpiewały piosenki związane z tą tematyką. Obejrzały także prezentację multimedialną „Polak mały” i taniec z flagami do etiudy.

Kulminacją świętowania przez najmłodszych uczniów „Czwórki” dnia niepodległości było odśpiewanie hymnu w pozycji na baczność. Na koniec wszyscy wyrecytowali wiersz „Kto Ty jesteś?” i bawili się do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Uroczystość przygotowały klasy II a, II d i III b. Pomagały też nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: E. Ścioch, M. Wolanin- Drozd, M. Stryjek,  M. Grzejdak i A. Lech.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.