KOMÓRKOMANIA W ZS3

wiadomosci Zespół Szkół nr 3 w Łukowie, dzięki wsparciu Lubelskiego Kuratora Oświaty, w imieniu Fundacji DKMS w Warszawie, organizuje wyjątkową akcję informacyjno - edukacyjną #KOMÓRKOMANIA połączoną z rejestracją potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Łuków24

Opublikowano: 22 października 2019 12:02 | Aktualizacja: 22 października 2019 12:02

Biorąc udział w #KOMÓRKOMANII mamy przede wszystkim realny wpływ na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Jest to również wspaniała przygoda dla całej szkoły, która pomaga zapoznać się z inicjatywą wolontariatu oraz kształtuje pożądane prospołeczne postawy.

Poprzez pozytywny wydźwięk organizowanego wydarzenia uczniowie biorą udział w toczących się procesach decyzyjnych i działaniach związanych z inicjacją oraz przeprowadzeniem Dnia Dawcy Szpiku.


DZIEŃ DAWCY SZPIKU odbędzie się

28 października 2019 roku, w godzinach 9.00-14.00.

w budynku Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie


Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwoli podarować szanse na nowe życie dla osób chorych oraz otworzy uczniów na podobne inicjatywy w przyszłości.

Rejestracja jako potencjalny Dawca przeznaczona jest dla uczniów pełnoletnich, ale nie pozostanie bez pozytywnego wpływu również na młodszych.


Rejestracja polega na wypełnieniu formularza z danymi osobowymi, wywiadu na temat stanu zdrowia oraz pobraniu 2 wymazów z wnętrza policzków jamy ustnej. W dniu rejestracji osoba może być przeziębiona, brać leki itp.


ZAPRASZAMY !!!

Organizatorzy: Wolontariusze Szkolnego Koła PCK

Koordynator akcji: Katarzyna Zarzycka-DmitrukKomentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.