Reklama

Reklama

Konsultacje społeczne, by stworzyć mapę zagrożeń

Opublikowano: sob, 13 lut 2016 14:15
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Konsultacje społeczne, by stworzyć mapę zagrożeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 lutego o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie mieszkańców miasta z przedstawicielami łukowskiej policji. Celem spotkania było określenie powiatowej mapy zagrożeń.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji obrazującej ilość i jakość przestępstw, z którymi borykają się funkcjonariusze policji na naszym terenie. Najwięcej zagrożeń różnego rodzaju przestępstwami odnotowywana jest na terenie miasta Łuków oraz gminy Łuków czy gminy Krzywda. Podobne statystyki dotyczą ilości wypadków czy zatrzymywanych nietrzeźwych kierowców. W ubiegłym roku na drogach powiatu łukowskiego doszło do wypadków drogowych, w których rannych było 29 osób, a życie straciło 8. Statystyki jednak każą patrzeć w przyszłość optymistycznie, ponieważ liczba ofiar wypadków systematycznie spada.

O bezpieczeństwie w powiecie łukowskim oraz o planowaniu konkretnych działań nie można mówić bez świadomości, jakimi siłami dysponuje łukowska policja. Jak powiedział Komendant Powiatowy Policji Andrzej Panasz

W tej chwili dysponujemy 178 etatami policyjnymi. Przez ostatnie 6 lat stan etatowy został zmniejszony o 6 etatów, ponieważ stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu się poprawił.

Mieszkańcy naszego powiatu, zgromadzeni na dzisiejszym spotkaniu, podczas dyskusji wnosili swoje uwagi do pracy policji oraz propozycje działań w konkretnych miejscach.

Jedni zwracali uwagę na brak patroli pieszych na obrzeżach miasta, inni wnosili o patrole na terenach działkowych. Mieszkaniec ulicy Międzyrzeckiej prosił natomiast o zwrócenie uwagi na ten rejon w momencie, gdy tunel zostanie oddany do użytku, ponieważ przed pracami modernizacyjnymi na tej ulicy odbywały się wyścigi. Zasugerował możliwość wprowadzenia ograniczenia prędkości do 30 km/h. Inna z obecnych osób zaproponowała zwrócenie szczególnej uwagi na parkingi przy hipermarketach, które w weekendy po godzinie 22.00 pełne są młodych ludzi pijących tam alkohol i porzucających na miejscu butelki.

Podczas dzisiejszego spotkania padła także propozycja, by policjanci poruszali się rowerami, co, według osoby to proponującej, miało by usprawnić dotarcie na miejsce patrolom. Mieszkaniec zastrzegł, że jego propozycja nie dotyczy miesięcy zimowych. Ta sama osoba pytała o to, do czego służy monitoring, skoro policja nie wykorzystuje go do wyłapywania osób przejeżdżających na czerwonym świetle? Niestety monitoring, który jest własnością miasta Łuków, nie działa już od roku. Od miesięcy mówi się o wspólnych działaniach władz miasta i policji nad stworzeniem nowoczesnego systemu monitorowania. O tym jak bardzo jest potrzebny powiedział nam komendant Andrzej Panasz:

Monitoring powinien wrócić, ale w zdecydowanie lepszej formie. Gdy tylko się pojawił, kilka lat temu, sprawił, że w rejonach, w których dochodziło do aktów wandalizmu, takich zdarzeń już nie ma.

Pozostaje mieć nadzieję, że nasz powiat będzie coraz bezpieczniejszym miejscem do życia. Na chwilę obecną jesteśmy powiatem w województwie lubelskim, w którym ujawnia się największą ilość pijanych kierowców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.