Krew dla Orkiestry

wiadomosci Nieodłącznym elementem wielkoorkiestrowych finałów w Łukowie jest zbiórka krwi dla potrzebujących. W niedzielę 13 stycznia udało się zebrać 30 jednostek krwi. To około 13,5 litra.

Łuków24

Opublikowano: 14 stycznia 2019 11:57 | Aktualizacja: 14 stycznia 2019 11:57

Tegoroczną akcję oddawania krwi koordynował łukowski klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja” i mieszczący się w szpitalu terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cennym płynem postanowiło podzielić się 38 osób. 30 z nich oddało ostatecznie krew.

„Czerwone złoto” oddawali mieszkańcy Łukowa, członkowie HDK „Ostoja”, policjanci. Krew oddał także Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Okliński. W sumie udało się zebrać 30 jednostek krwi. W przeliczeniu jest to około 13,5 litra tego cennego płynu.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.