Reklama

Reklama

Linia Łuków - Parczew latem do remontu

Opublikowano: wt, 15 mar 2016 08:48
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Linia Łuków - Parczew latem do remontu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Linię kolejową nr 30 na trasie Łuków - Parczew czeka modernizacja. Planowany termin rozpoczęcia prac to lipiec tego roku. Zakończenie przewidziano na marzec 2017 roku.

Reklama

Pisaliśmy już o planowanych pracach na linii kolejowej łączącej nasze miasto ze stolicą województwa. W tej chwili trwa procedura wyłaniania wykonawców prac pomiędzy Łukowem i Parczewem.

Celem zadania o nazwie \"Prace na linii kolejowej nr 30 Łuków - Lublin Północny na odcinku Łuków - Parczew\", jak powiedział nam rzecznik prasowy PKP Łukasz Kwasiborski:

jest przebudowa toru w celu prowadzenia ruchu pasażerskiego regionalnego i międzyregionalnego oraz towarowego. W tym celu wykonawca wymieni na nową nawierzchnię – zaplanowano wymianę na nowe szyn, podkładów kolejowych, rozjazdów itp. oraz wykonanie innych czynności jak np. oczyszczanie podsypki z uzupełnieniem nowym tłuczniem i podbicie podkładów. Po wykonanych pracach pociągi pasażerskie będą mogły pojechać z prędkością do 120 km/h. Do wyższych prędkości i większego nacisku na oś przebudowane zostaną obiekty inżynieryjne takie jak mosty, wiadukty i przepusty – łącznie 12 obiektów.

Do dużych zmian ma dojść na terenie skrzyżowań linii kolejowej z drogami. Tu inwestor chce wyremontować kilkadziesiąt przejazdów. W planach jest także budowa lokalnego centrum sterowania.

Wykonane zostaną prace w branżach energetycznej i telekomunikacyjnej - dodaje rzecznik Ł. Kwasiborski.

Planowany termin rozpoczęcia prac to lipiec 2016 roku. Koniec inwestycji przewidziano natomiast na marzec 2017 roku. Z jakimi utrudnieniami będą musieli liczyć się użytkownicy tej trasy? Harmonogram prac będzie znany dopiero w momencie wyłonienia wykonawcy. O wszystkim będziemy Państwa informowali. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.