ŁUKÓW Rencista dostał od Cezarego Kucharskiego 1000 euro. Wcześniej mówił, że ma myśli samobójcze

wiadomosci Pojawił się na spotkaniu wyborczym w Łukowie. Poskarżył się posłom na trudny los. Mówi, że ma myśli samobójcze. Na sali był też były menadżer Roberta Lewandowskiego.

Łukasz Prusak

Opublikowano: 15 lipca 2020 13:53 | Aktualizacja: 15 lipca 2020 10:54

Pan Janusz (imię zmienione - dod. red.) wystąpił publicznie na spotkaniu wyborczym zorganizowanym przez posłów Koalicji Obywatelskiej. Joanna Mucha i Michał Krawczyk  pojawili się w Łukowie 8 lipca, aby zachęcać do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.

Rencista poskarżył się posłom na trudny los. Ten emerytowany pracownik łukowskiego szpitala ma kłopoty finansowe. - Utrzymuję się za 1100 zł miesięcznie. Jestem na rencie. Nie mogę z tego wyżyć - tłumaczył posłom. Poprosił o rozwiązanie trapiącej go kwestii. Chodzi o kryteria dochodowe, które nie pozwalają mu na uzyskanie wsparcia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.  - Mam kilka chorób, kłopot z ręką - skarżył się samotny mężczyzna.


Mieszka w małej klitce

Opowiadał też o warunkach, w których mieszka. Zajmuje małe mieszkanko w jednym z łukowskich bloków. Ma ona zaledwie 11 m2. To klitka bez dostępu do indywidualnej toalety. Na piętrze jest wspólna łazienka. - Korzysta z niej osiem rodzin - wylicza pan Janusz.

Skarży się, że jego skromna renta wpędziła go w długi. - Zalegam 700 zł za mieszkanie - mówi rencista. - Z tego wszystkiego mam myśli samobójcze - kończy.

 

Niespodziewana pomoc

-  Na tym spotkaniu głos zabrał rencista, który opowiedział o swojej tragicznej sytuacji finansowej i życiowej. Powiedział nawet o myślach samobójczych - komentuje w mediach społecznościowych Cezary Kucharski. Pochodzący z Łukowa były reprezentant Polski w piłce nożnej i były menadżer Roberta Lewandowskiego uważa, ze pana Janusza "opuściło państwo".

- To był najlepszy przykład skutków polityki obecnej władzy, która doprowadza do coraz większego ubóstwa najsłabszych obywateli - komentuje Kucharski. 

 

W rozmowie z Łuków24.pl biznesmen opowiada, że wystąpienie pana Janusza go poruszyło. - Podarowałem temu panu 1000 euro. Poprosiłem, żeby się nie poddawał - mówi Cezary Kucharski.

 

Kupił kuchenkę, spłaci długi

Pan Janusz był zaskoczony niespodziewaną pomocą i gestem. -  Kupiłem właśnie kuchenkę gazową - turystyczną - pokazuje szare pudełko, które niesie pod pachą. Rozmawiamy dzień później na Placu Solidarności i Wolności. Rencista przyznaje, że pomoc od Kucharskiego to wsparcie nie do przecenienia.  - Spłacę dług za mieszkanie. A resztę wydam na życie - mówi starszy pan, który znów zaczął się uśmiechać.

 

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • avatar

  25 dni temu | ocena +2 / -2

  ***** ***

  Niech każdy pisowski bolszewik najpierw sam coś zrobi dla drugiego, a nie tylko liczy cudze pieniądze i na darmowe. Tylko daj i daj, darmozjadowi jednemu z drugim.

 • avatar

  25 dni temu | ocena +5 / -1

  Zwolennik PO za #

  Przez 8 lat rządów PO/PSL nic nie zrobiono, aby ulżyć emerytom. Rząd Tuska i Kopacz, czyli przyjaciele naszego Kucharskiego. Mieli czas na pomoc najbiedniejszym, nic nie zrobili. O przepraszam, zrobili: podnieśli wiek emerytalny, zabrali sporą część zasiłku pogrzebowego, i rodzice mogli mieć łatwo odebrane dzieci. Oto złoty środek PO.

 • avatar

  25 dni temu | ocena +5 / -3

  Z Wilanowa gorzej widać.

  Dla niego to 1000 euro jak dla Trzaska 20 groszy. Ty nie pieprz i nie kłam. Za PISu powstało conajmniej trzy zakłady pracy. Przegraliście bo nic , kompletnie nic nie macie do zaproponowania . Kłamstwo , chamstwo skok na kasę nawet przegrać wyborów wasz kandydat nie potrafi.

 • avatar

  25 dni temu | ocena +2 / -2

  J1

  Człowieku co pieprzysz że PiS bezrobocie zmniejszył? Podaj ile za PiS w Łukowie powstało zakładów pracy? W ciągu kilkunastu lat zamknęło się dziesiątki firm dających pracę w Łukowie i okolicach. W latach rządu PO co nic nie zrobiła dla rynku pracy na rynek pracy wychodzili ludzie urodzeni w roczniku gdzie liczba urodzin była 600tys rocznie. Dzisiaj na rynek pracy wychodzą roczniki gdzie liczba urodzin była około 340tys. Można powiedzieć że o połowę spadła liczba nowych rąk do pracy. Mam coś takiego jak niż demograficzny. Ponadto na emerytury odeszli ludzie urodzeni w latach 50 gdzie była największą liczbą urodzeń w Polsce po 2 wojnie. Liczba urodzin oscykowala w granicach 760tys. Za czasów PO wyjechało za granicę około 600tys ludzi. Większość tam została a część nadal wyjeżdża. PO nic nie zrobiło z bezrobociem tak samo PiS nieć nie zrobił z bezrobociem. Bezrobocie spadło z przyczyny mniejszej liczby Polaków zdolnych do pracy. Każdy mądrzejszy człowiek o tym wie i każdy prof.o tym mówi tylko tacy ludzie jak Ty nie mający pojęcia pieprzycie co wam rząd czy PO czy PiS wciśnie a wy łykacie to jak pelikan ryby. Łuków się wyludnia ludzie spieprzają za granicę wyjeżdżają na stałe do Warszawy Siedlec bo tam są większe perspektywy. W Siedlcach można kupić taniej mieszkanie. W Łukowie nadal siedzisz w większości firm na najzniszej krajowej i reszta pod stołem.

 • avatar

  25 dni temu | ocena +5 / -0

  Zwolennik PO za#

  Do dziennikarza, rencista, a emeryt to dwie różne sprawy, patrz w encyklopedii. Podejrzewam, że to jednak emeryt. I tak miał szczęście że przeszedł na emeryturę. Przypomnę, że koledzy posła Kucharskiego podnieśli wiek emerytalny do 67 roku życia. To miał być ich sposób na złagodzenie cierpienia egzystencjalnego dla emerytów.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +6 / -0

  Łukowiak

  Pamiętam rządy PO/PSL, wielu może podać przykłady jak się pracowało nawet w naszym miasteczku o ile miało się szansę ta pracę mieć. Większości przypadków to rok człowiek pracował, potem czekały u kadrowej papiery zwalniające. Pół roku pracowało się w firmie na czarno, aby następny rok pracować. To działo się za przyzwoleniem rządów Tuska/Kopacz. Ciekawe czy ten pan otrzymałby ot tak 1000 EUR gdyby tych wyborów nie było? Nie sądzę, trzeba się było pokazać jacy to POwiacy są uczuleni na ludzką krzywdę.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +7 / -2

  Lku

  Legalne kupowanie głosów wyborców

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +6 / -3

  boki zrywac

  Alez sie wysilil.Jeden głos wiecej.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +2 / -12

  98

  I gdzie jest ten dobrotliwy Duda? I gdzie jest pomoc dla najslabysz? Tscy się jie liczą bo nie pójdą zagłosować?