Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

ŁUKÓW Święto pszczelarzy bez festynu. Organizatorzy bali się koronawirusa

wiadomosci Msza św. i złożenie wieńców

Powiat Łukowski/opr. ŁP

Opublikowano: 10 sierpnia 2020 06:44 | Aktualizacja: 10 sierpnia 2020 06:48

Święto Pszczelarzy, które odbyło się 2 sierpnia  rozpoczęła msza święta dziękczynna, którą odprawiono w kościele w Gręzówce pod przewodnictwem proboszcza Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce księdza Adama Krasuskiego. Podczas mszy dziękowano za tegoroczne zbiory miodu, modlono się za  Pszczelarzy i pomyślność w hodowli pszczół.

 

 Po mszy wszyscy spotkali się w Ławkach, na terenie należącym do Nadleśnictwa Łuków, gdzie złożono kwiaty przed pomnikiem Kazimierza Lewickiego. W uroczystościach wzięli udział: Poseł na Sejm Sławomir Skwarek wraz z żoną, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak, Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł oraz Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak. Uroczystość uświetniły delegacje Pszczelarzy z pocztami sztandarowymi. Delegacji Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie przewodniczył Prezes Piotr Różyński, delegacji Związku Pszczelarzy Podlasie przewodniczył Prezes Krzysztof Osielski a Pszczelarzom Koła Pszczelarzy im. K. Lewickiego w Łukowie przewodniczył Prezes Grzegorz Świerczewski.

 

Z uwagi na trwającą Pandemię COVID-19 część rekreacyjna „Święta Miodów Ziemi Łukowskiej” nie odbyła się.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -1

    rychu

    Święto bez festynu, bez uczestników, bez osób zainteresowanych, ale ... klecha być musi. A jakże, trzeba przecież machnąć kropidłem i wziąć kasę...