ŁUKÓW: Tamex i Drogbud wyremontują ulice w centrum

wiadomosci Chodzi o ulice: Laskowskiego, Kanałową i Pastewnik oraz Browarną.

Łukasz Prusak

Opublikowano: 2 lipca 2020 11:18 | Aktualizacja: 2 lipca 2020 11:33

 

Przatarg na przebudowę ulic Laskowskiego, Kanałowej i Pastewnik wygrła firma Drogbud. Nowa nawierzchnia na tych ulicach będzie kosztowała 972 tys zł. Ulicę Browarną za 1,5 mln zł wyremontuje firma Tamex. Obie inwestycje są możlwie dzięki dofinansowaniu na łączną kwotę 1.34 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.  

 

 

 

Przebudowa ul. Browarnej obejmuje:

 

wykonanie jezdni o nawierzchni mineralno-bitumicznej o szerokości 6 m, ustawienie krawężnika ulicznego, ustawienie krawężników najazdowych (zaniżonych) w miejscach zjazdów i przejść dla pieszych, wymianę (w części przełożenie) kostki brukowej na chodniku, zjazdach i zatokach do parkowania równoległego, budowę zatoki postojowej z chodnikiem (przy skrzyżowaniu ul. Kanałowej z ul. Pastewnik), wymianę trzech progów zwalniających z kostki brukowej, wymianę kolektora deszczowego i przykanalików z uzupełnieniem studzienek ściekowych, wymianę włazów istniejących studni rewizyjnych i studzienek ściekowych.  Dofinansowanie 811.6 tys. zł. 

 

 

"Przebudowa  ul. Laskowskiego ul. Kanałowej i ul. Pastewnik" obejmuje:

 

wykonanie jezdni o nawierzchni mineralno-bitumicznej o szerokości 6 m, ustawienie krawężnika ulicznego, ustawienie krawężników najazdowych (zaniżonych) w miejscach zjazdów i przejść dla pieszych, wymianę (w części przełożenie) kostki brukowej na chodniku, zjazdach i zatokach do parkowania równoległego, budowę zatoki postojowej z chodnikiem (przy skrzyżowaniu ul. Kanałowej z ul. Pastewnik), wymianę trzech progów zwalniających z kostki brukowej, wymianę kolektora deszczowego i przykanalików z uzupełnieniem studzienek ściekowych, wymianę włazów istniejących studni rewizyjnych i studzienek ściekowych.  Dofinansowanie: Kwota dofinansowania: 535 tys. zł.  

 

Okres realizacji zadań: lipiec 2020 r. – maj 2021 r. 

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +0 / -0

  ja1111

  PILA nie pisz bzdur. Otwarcie ofert w sytuacji zagrożenia epidemicznego W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi możliwości przeprowadzenia otwarcia ofert poprzez transmisję online w obecnej sytuacji epidemicznej, Urząd Zamówień Publicznych, uprzejmie informuje, co następuje: W ocenie UZP transmisja on-line z otwarcia ofert w zaistniałej sytuacji zagrożenia epidemicznego w sposób wystarczający realizuje zasadę o której mowa w art. 86 ust. 2 Pzp. Przepis ten stanowi, że otwarcie ofert jest jawne i następuje bezpośrednio po upływie terminu do ich składania, z tym że dzień, w którym upływa termin składania ofert, jest dniem ich otwarcia. Tym samym brak możliwości fizycznej obecności zainteresowanych osób przy otwarciu ofert z jednoczesnym zapewnieniem transmisji online i podaniu uprzedniej informacji o transmisji - nie będzie stanowić naruszenia przepisów ustawy Pzp.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +0 / -1

  Pila

  Nie było transmisji internetowej ponieważ jak pod stołem się bierze to tego nie pokazują

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +0 / -0

  No nie

  Co za pa...nt to napisał. Cytuję "Przebudowa ul. Browarnej obejmuje: ..... budowę zatoki postojowej z chodnikiem (przy skrzyżowaniu ul. Kanałowej z ul. Pastewnik)"

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +3 / -0

  Przetarg rozstrzygnięty? Co na to CBA?

  A jak to panie Płudowski będziesz remontował ulice skoro własności nie masz? Bo przecież nie masz. Bo przez prawie 2 lata nie potrafiłeś uregulować stanu prawnego ulicy, przy której mieszkasz. Zaprzecz jeśli to nieprawda. O poważną odpowiedź proszę.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +4 / -0

  Ludek

  Przy jakiej ulicy mieszka Pan Burmistrz? Pytanie za 100 pkt

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Xyz

  W powiecie i gminie remont dróg z dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych rozstrzyga się przetargi za 60% kwoty planowanej. A w mieście Łuków rozstrzygnięto dwa przetargi za blisko 100% kwoty z kosztorysu. Jak to działa?! No i nie bylo transmisji internetowej z otwarcia kopert, jak to miało miejsce przy rozstrzyganiu konkursu na budowę żłobka czy trzech kładek.

 • avatar

  miesiąc temu | ocena +6 / -1

  Weekend

  Dobrze że na rurową, sosnową miasto nie trwoni funduszy