Reklama

Reklama

Łukowskie Obchody 158. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego - 22 stycznia

Opublikowano: 17 stycznia 2021 16:00
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków zapraszają na Łukowskie Obchody 158. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego.

Reklama

Uroczystości mają upamiętnić największe polskie powstanie narodowe, powstanie przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Przypominamy, że wielu młodych łukowian zaciągnęło się do oddziałów powstańczych.

 

Obchody ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii zostały ograniczone do minimum i zostaną przeprowadzone w rygorze sanitarnym. W godzinach rannych w piątek 22 stycznia 2021 roku Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski oraz delegacja Łukowskiego Ośrodka Kultury złoży wieniec oraz zapali znicze pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza w Łukowie. Tą krótką część oficjalną zakończy odegrany na trąbce capstrzyk przez Antona Fartushnego.

 

Łukowski Ośrodek Kultury specjalnie na tę okoliczność przygotował część artystyczną „Nad nami Orzeł Biały”. Scenariusz powstał z wykorzystaniem fragmentów powstańczych pieśni i wierszy z 1864 roku. Wystąpią recytatorzy Teatru Poezji ŁOK: Julia Semczuk, Julia Osiak, Ania Rokicka, Lena Aleksandrowicz oraz Maciej Radomyski. Transmisja od północy z 21/22 stycznia 2021 roku na kanale YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury www.youtube.com/c/ŁukowskiOśrodekKultury

 

Ze względu na obecna pandemię i związane z nią obostrzenia, nie odbędzie się tradycyjny marsz z pochodniami i kosami.

 

Jednocześnie w związku z obchodami 158. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego zachęcamy mieszkańców naszego miasta  i okolic do wywieszenia flag narodowych na swych posesjach i balkonach w dniu 22 stycznia 2021 roku, w celu upamiętnienia naszych lokalnych bohaterów. Cześć i chwała bohaterom!!! Cześć ich pamięci!!!

 

--

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.