Reklama

Reklama

Łukowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: czw, 11 lut 2016 11:14
Autor:

Łukowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 25 lutego do 4 marca obchodzić będziemy w naszym mieście Łukowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci \"Żołnierzy Wyklętych\". Ruszyły zapisy na wydarzenia.

Reklama

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z okazji piątej rocznicy ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zdecydował o objęciu Patronatu Narodowego nad obchodami ku czci Żołnierzy Wyklętych w 2016 roku. Łukowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbywać się będą od 25 lutego do 4 marca, zostały włączone w program tegorocznych obchodów.

W programie wydarzenia:

10 - 24 lutego - konkurs plastyczny na najładniejszą pocztówkę związaną z tematyką Żołnierzy Wyklętych. Najlepsza z nich zostanie wydana jako gadżet promocyjny Miasta Łuków.

25 lutego (czwartek) - Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Konkurs odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta o godzinie 18.00.

27 lutego (sobota) - Halowy Turniej Piłki Nożnej pamięci Żołnierzy Wyklętych dla wszystkich miłośników piłki nożnej. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10.00 w Gimnazjum Nr 2 w Łukowie.

28 lutego (niedziela) od 11:00 do 14:00 każdy z nas będzie mógł oddać krew. Akcja Honorowego Krwiodawstwa ,,Oni niegdyś za nas przelali. Ty dzisiaj dla innych krew oddać możesz`` odbywać się będzie w Parku Miejskim.

O godzinie 12:00 - ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych``. Dystans biegów: symboliczny - 1963 m (data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józef Franczaka „Lalka``). Oprócz symbolicznego biegu, odbędzie się także bieg konkursowy – 5 000 m. Wydarzenie odbędzie się w parku miejskim. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie koszulkę, medal, opaskę, a także materiały historyczne. Gwarantujemy również ciepły posiłek i herbatę.

O godzinie 13:00 w miejskim amfiteatrze odbędzie się Przegląd Piosenki Żołnierskiej, Partyzanckiej i Patriotycznej. Swój talent zaprezentować może każda chętna instytucja, szkoła, przedszkole, osoba prywatna, zespół.

W niedzielę w parku miejskim wystawiony będzie ,,Namiot Pamięci - Lokalni Niezłomni``, w którym każdy będzie mógł zapoznać się z historią ludzi walczących na terenach Ziemi Łukowskiej. Ponadto podczas wszystkich wydarzeń prowadzona będzie zbiórka publiczna, która w całości zostanie przeznaczona na budowę pomnika polskich ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie. Warto tego dnia przyjść do parku, nawet jeśli nie bierze się udziału w biegach.

Po tych wydarzeniach, 4 marca, w Kinie Łuków każdy z nas będzie mógł obejrzeć film \"Historia Roja\". Bilety na seans od 5 do 10 marca będą do nabycia kasie kina.

Zgłoszenia do wszystkich wymienionych wydarzeń już ruszyły. Zgłaszamy się bezpośrednio u organizatora - Bartłomieja Bryka - pod numerem telefonu 511 045 076. W Biegu Tropem Wilczym, a także Turnieju Piłki Nożnej obowiązuje limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Komitet Organizacyjny wspiera Burmistrz Miasta Łuków, Starostwo Powiatowe w Łukowie, 10. Łukowska Drużyna Wędrownicza „Jata” im. ppłk. Andrzeja Wacława Rejmaka „Ostoi”, Towarzystwo Fruwającej Muchy, Fundacja Wolność i Demokracja.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.