Majówka z wędką

wiadomosci Blisko 30 osób wystartowało w zawodach wędkarskich wieńczących majówkę. Do uczestnictwa zaprosiło jedno z działających w Łukowie kół wędkarskich: PZW Łuków Kolejarz.

Łuków24

Opublikowano: 14 maja 2019 09:33 | Aktualizacja: 14 maja 2019 09:33

Zawody rozgrywane pod patronatem burmistrza Łukowa odbyły się w niedzielę 5 maja na zbiorniku w Rówcach (gm. Zbuczyn). Wędkarze zaprosili do rywalizacji zarówno osoby dorosłe (łowili metodą gruntową) jak i juniorów (łowili dowolną metodą). Przewidywany czas rywalizacji wynosił 4 godziny. Po końcowym gwizdku odbyło się natomiast ważenie ryb.

Jak informuje będący jednym ze sponsorów imprezy radny Rady Miasta w Łukowie Łukasz Bober, majowe zawody wśród juniorów zwyciężyła 10-letnia Julia Nieścior, łowiąc 450 g ryb. Na drugim miejscu uplasował się 10-letni Filip Prządka z 250 g ryb na koncie, a trzecie miejsce zajął 14-letni Mateusz Nieścior (50 g ryb). Wszyscy otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Natomiast wśród seniorów doszło do ciekawego zdarzenia. Dariusz Bober, który zajął II miejsce łowiąc 1735 g ryb, zrzekł się nagrody i przekazał ją kolejnemu zawodnikowi. Pierwsze miejsce w „Zakończeniu majówki z wędką” zajął Wojciech Starak z wynikiem 2805 g ryb, zrzekając się nagrody na rzecz zawodnika, który zajął IV miejsce wśród juniorów. Zwycięzca rywalizacji wśród seniorów zdobył także dodatkową statuetkę za największą złowioną rybę (850 g). Natomiast za Dariuszem Boberem uplasowali się jeszcze m.in. Dariusz Zawadzki (1345 g ryb), Ryszard Grochowski (690 g ryb), Artur Świerk (595 g ryb) oraz Jarosław Staniak (550 g ryb). Pozostali wędkarze osiągnęli niższe wyniki.

Zawody zwieńczyło rozdanie nagród, wspólna fotografia i poczęstunek.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.