Reklama

Reklama

Masz pomysł na projekt profilaktyczny? Złóż wniosek

Opublikowano: czw, 28 lip 2016 09:15
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Masz pomysł na projekt profilaktyczny? Złóż wniosek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył nabór projektów do programu \'Razem Bezpieczniej\' im. Władysława Stasiaka. Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.

Reklama

Program „Razem Bezpieczniej” na lata 2016 – 2017 jest kontynuacją realizowanego w poprzednich latach programu, który według przeprowadzonych badań, przyniósł pozytywne efekty. Ministerstwo postanowiło więc ogłosić kolejną edycję. Zainteresowane samorządy lub organizacje pozarządowe powinny wysyłać swoje projekty profilaktyczne do właściwych urzędów wojewódzkich.

W tegorocznej edycji oceniane będą projekty, które będą dotyczyły jednego ze szczegółowych celów programu, czyli bezpieczeństwa w miejscach publicznych, przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży, a także edukacji dla bezpieczeństwa. Maksymalne dofinansowanie, jakie można uzyskać na jeden projekt to 75 tysięcy złotych.

Program „Razem Bezpieczniej” w latach 2007-2015 to prawie 400 dofinansowanych projektów na łączną kwotę blisko 27 mln zł, 410 zaangażowanych samorządów i 45 organizacji pozarządowych, około 15 mln osób, które w większym lub mniejszym stopniu brały udział w projekcie. Program to również konkursy tematyczne oraz wydawnictwa. Od 2007 r. wybudowano także 19 miasteczek ruchu drogowego. Zorganizowano mistrzostwa Polski, Europy i Świata w piłkę nożną dzieci z domów dziecka, w których udział wzięło 2 700 dzieci z 39 krajów. Zorganizowano także 15 turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym udział wzięło 500 tys. uczestników.

Źródło: KWP Lublin. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.