Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Metody dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych

wiadomosci Chorobotwórcze drobnoustroje, patogeny oraz grzyby i pleśnie towarzyszą nam niemal w każdym miejscu i na każdym kroku. Choć z reguły nie stanowią one większego zagrożenia, to w niektórych przypadkach, aby zapewnić bezpieczeństwo i higienę danego środowiska, konieczne jest ich zneutralizowanie.

Artykuł sponsorowany

Opublikowano: 27 kwietnia 2020 09:12 | Aktualizacja: 27 kwietnia 2020 09:12

Profesjonalna dezynfekcja umożliwia skuteczne zwalczenie patogenów, odkażenie pomieszczeń oraz usuwanie przykrych zapachów. Aby działania dezynfekcyjne były skuteczne i przyniosły zamierzone efekty, konieczne jest odpowiednie dobranie środków chemicznych do rodzaju drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych, a także dezynfekowanych pomieszczeń.


Kiedy przeprowadza się dezynfekcję pomieszczeń mieszkalnych i biurowych?

Dezynfekcja jest nieuniknionym działaniem przede wszystkim podczas zagrożenia epidemiologicznego w budynku. Jej przeprowadzenie jest szczególnie rekomendowane zwłaszcza w dobie rozwoju pandemii koronawirusa. Profesjonalne i kompleksowe zdezynfekowanie pomieszczeń znacząco marginalizuje ryzyko namnażania się wirusów SARS-CoV-2 i rozwoju choroby COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych powodowanych przez patogeny wirusowe i bakteryjne.

Dezynfekcja pomieszczeń w gospodarstwie domowym lub w obiekcie biurowym przeprowadzana jest również w celu ograniczenia ilości alergenów, roztoczy i innych drobnoustrojów, odstraszenia szkodników, gryzoni i insektów oraz aby usunąć problem przykrego i uporczywego zapachu spowodowanego stęchlizną czy zalaniem budynku. Dezynfekcję warto przeprowadzać profilaktycznie przynajmniej raz w roku. Dzięki temu zapewnimy wysoką jakość powietrza, sterylność i higienę osobom przebywającym w budynku.


Metody dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych

Istnieje kilka metod dezynfekcji pomieszczeń, które dobierane są na podstawie specyfiki problemu. Zdecydowanie najpowszechniej wykorzystywaną metodą dezynfekcji jest ozonowanie. Ozon jest jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących, który skutecznie zwalcza wszelkie organizmy żywe – wirusy, bakterie, alergeny czy inne drobnoustroje. 

Rozpylanie ozonu w pomieszczeniach kompleksowo i dokładnie oczyszcza je, eliminując problem rozprzestrzeniania się wszelkich chorób zakaźnych, przykrych zapachów czy szkodników. Za pomocą ozonu możliwe jest sprawne usunięcie problemu takich chorób jak: grypy, świerzbowca, szkarlatyny, choroby Covid-19, parwowirusa, psów, kociego AIDS, gruźlicy, gronkowca, wszawicy, ospy lagionelli, odry czy wszawicy.

Kolejną popularną metodą dezynfekcyjną stosowaną do dekontaminacji, jest woda wysokoozonowana. Metoda ta polega na rozpuszczeniu ozonu w wodzie oraz na kąpieli przedmiotów przeznaczonych do odkażenia lub rozpylaniu roztworu na powierzchniach. Woda wysokoozonowana zapewnia wysoką skuteczność, jednocześnie zachowując niskie koszty realizacji.

Zamgławienie ULV pozwala skutecznie usuwać wszelkie drobnoustroje z pomieszczeń. Opryskiwanie mgłą wodną ze specjalnym preparatem skutecznie i dokładnie usuwa wszelkie bakterie i wirusy z powierzchni i z powietrza. Choć proces rozpylania pozwala szybko pozbyć się niechcianych drobnoustrojów, to pomieszczenia będą nadawać się do ponownego użytkowania dopiero po ok. 12 godzinach od zakończenia opryskiwania.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.