Reklama

Reklama

Miasto wesprze modernizację dróg

Opublikowano: czw, 17 mar 2016 10:15
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Miasto wesprze modernizację dróg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o udzieleniu powiatowi pomocy finansowej na wykonanie szeregu dróg. Miasto przeznaczy na ten cel 350 tys.

Reklama

Pisaliśmy o planach powiatu łukowskiego, który chce wykonać modernizację szeregu dróg na terenie miasta Łuków, gminy Łuków i Trzebieszów. Koszt całej inwestycji to 6,8 mln zł. W ramach tego zadania powiat chce wykonać m.in. rondo w Łazach, drogę w Trzebieszowie do zakładów mięsnych w Wierzejkach, fragment od drogi siedleckiej do wsi Krynka. Zmodernizowana zostanie także droga od ul. Wschodniej do szkoły w Turzych Rogach.

350 tys. to wkład miasta, który zostanie przeznaczony na wykonanie ulicy Zapowiednik od ul. Wschodniej do granic miasta. Na wkład własny oprócz miasta Łuków złoży się także gmina Łuków i gmina Trzebieszów.     

Zadanie jakie chce wykonać powiat łukowski zostanie dofinansowane z Programu Wieloletniego „Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej na lata 2016-2020”.  Kwota dofinansowania będzie sięgała niemal 2,5 mln. Zadanie drogowe powiatu łukowskiego znalazło się na liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.