Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach

wiadomosci GMINA KRZYWDA Gmina otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 58,5 tys. zł na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Łuków24

Opublikowano: 30 maja 2020 12:30 | Aktualizacja: 30 maja 2020 12:30

Program dotyczy odbioru 117 ton odpadów z produkcji rolniczej. Ilość ta wynika z ankiet, jakie zostały złożone przez zainteresowanych rolników z terenu gminy.

Od poniedziałku 8 czerwca do gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) przy ulicy Kolejowej 30B w Krzywdzie, na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej, będzie można dostarczać: folię rolniczą, worki po nawozach, opakowania typu Big – Bag, sznurek, siatkę do owijania balotów. Wszystkie te odpady powinny być posegregowane oddzielnie, pozbawione pozostałości roślinnych i spakowane tak, aby rolnik mógł samodzielnie je zdjąć we wskazanym przez pracowników PSZOK miejscu.

W pierwszej kolejności zaproszeni są rolnicy, którzy złożyli wcześniejsze ankiety. Harmonogram zbiórki (miesiące czerwiec i lipiec 2020 roku) dotyczy kolejnych terminów:  8, 15, 22, 29  czerwca oraz 6, 13, 20, 27 lipca.

Odbiór w/w ton odpadów rolniczych możliwy będzie po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu pod nr tel: 25 755-10-06 wew. 150. Kolejne daty oddawania odpadów rolniczych zostaną przedstawione w późniejszym terminie. 


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.