Reklama

Reklama

Nabór do sekcji artystycznych otwarty

Opublikowano: śr, 7 wrz 2016 09:08
Autor:

Nabór do sekcji artystycznych otwarty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski Ośrodek Kultury prowadzi nabór do sekcji działających w ŁOK. Jest taniec, śpiew, recytacja, teatr i plastyka. ŁOK zaprasza na spotkania organizacyjne.

Reklama

Fabryka Piosenki ŁOK to miejsce dla osób, które lubią śpiewać i chcą szkolić swój głos. W ofercie znajdują się zajęcia indywidualne oraz praca w zespole wokalnym. Zajęcia odbywają się pod okiem trenera wokalnego Moniki Sołtyszewskiej. Na przesłuchania zapraszane są dzieci powyżej 6. roku życia. Najbliższe przesłuchania odbędą się w Łukowskim Ośrodku Kultury w środę 14 września i w czwartek 15 września w godzinach 12.00-19.00. Każda osoba chętna powinna przygotować co najmniej jeden utwór.

Na osoby grające na instrumentach czeka natomiast Towarzystwo Muzyczne im. A. Próchniewicza. Dorośli i młodzież mogą rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. Orkiestra bierze udział w około 30 koncertach rocznie, jest obecna prawie na wszystkich uroczystościach kościelnych i państwowych. Nabór prowadzony jest przez cały rok, a szczegółowych informacji udziela kapelmistrz Tadeusz Bochman pod nr tel. 512-326-904.

Łukowski Ośrodek zaprasza osoby uzdolnione plastycznie i rzeźbiarsko na zajęcia prowadzone przez instruktor plastyki Ewelinę Szałkiewicz. Mile widziane są dzieci w wieku szkolnym oraz gimnazjalnym. Ci, którzy chcą szkolić swoje zdolności manualne mogą zapisać się na zajęcia przez cały wrzesień. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w pracowni plastycznej ŁOK 12 września o godzinie 14.00.

W Łukowskim Ośrodku Kultury funkcjonuje także grupa kultury żywego słowa i recytacji. W ramach zajęć odbywają się przede wszystkim warsztaty recytatorskie, w których bierze udział młodzież oraz dzieci. Uczestnicy zaangażowani w indywidualne treningi poznają tajniki świadomego używania środków wyrazu artystycznego, uczą się techniki mowy i emisji głosu, poznają ćwiczenia oddechowe oraz zaznajamiają się z zasadami doboru i opracowania tekstów. Osoby, które chcą dołączyć do grona recytatorów mogą kontaktować się z instruktorem Sławomirem Żyłką pod nr tel. 608-887-121. Spotkania w sali nr 7 Łukowskiego Ośrodka Kultury odbywają się w każde wtorki od godziny 15:00 do 21:00 i czwartki od godziny 17:30 do 21:00. Nowi recytatorzy powinni przygotować krótki fragment poezji i prozy.

Teatr dziecięcy i młodzieżowy czeka na utalentowanych aktorsko mieszkańców Łukowa. Podsumowaniem zajęć w tej grupie jest wystawienie sztuki teatralnej na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury. Instruktor Lidia Kargol czeka 9 września o godzinie 14.30 w sali widowiskowej ŁOK.

Raz w tygodniu odbywają się zajęcia z tańca z elementami baletu. Program zajęć łączy elementy klasycznych ćwiczeń baletowych z elementami tańca i rytmiki. Instruktorem prowadzącym jest Agnieszka Kot. Spotkanie organizacyjne będzie miało miejsce 14 września o godz. 16.15 w sali widowiskowej ŁOK.

W Łukowskim Ośrodku Kultury funkcjonuje od kilku lat Łukowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jego adresatem są osoby powyżej 50. roku życia, którzy kończąc pracę zawodową, poszukują nowych form aktywności intelektualnej i kontaktów z ludźmi w podobnym wieku, o podobnych aspiracjach i zainteresowaniach. Rekrutacja zaczyna się 19 września. Uroczysta inauguracja ŁUTW odbędzie się 26 września o godz. 17.00 w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.