Reklama

Reklama

Nagroda dla ‘piątki’ za projekt Values of Life

Opublikowano: wt, 21 cze 2016 08:35
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Nagroda dla ‘piątki’ za projekt Values of Life - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez kilka miesięcy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie brali udział w międzynarodowym projekcie. Nie tylko szlifowali swoje umiejętności lingwistyczne, ale także poszerzali swoją wiedzę na temat innych kultur. Realizowany przez uczniów projekt otrzymał nagrodę - Odznakę Jakości eTwenning.

Reklama

Od 24 października 2015 do 31 maja 2016 roku  uczniowie łukowskiej „piątki” mieli możliwość uczestniczenia w międzynarodowym projekcie \"Values of Life\" na portalu eTwinning. Twórcą projektu był nauczyciel języka angielskiego Kostas Loukas ze szkoły Dimotiko Scholeio Arseniou w Grecji. Do projektu dołączyła m.in. nauczycielka z SP 5 Magdalena Tuchowska.

Przed uczniami stało kilka zadań, które miały wspólny mianownik – język angielski. Poprzez rozmowy z rówieśnikami, korespondencję mailową, prace plastyczno-językowe oraz filmiki łukowianie poznawali kultury innych krajów oraz szlifowali swoje umiejętności językowe. Oprócz pisania piosenek, wierszy, przygotowywania prezentacji o sobie, szkole, mieście i kraju, uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w videokonferencji na żywo oraz komunikować się z rówieśnikami z innych krajów podczas tzw. „chatting nights”, czyli wieczornych pogaduszek.

Temat projektu „Wartości życia” bardzo pozytywnie wpłynął na wrażliwość dzieci na potrzeby drugiego człowieka. Wisienką na torcie i chlubą uczniów jest krótkie opowiadanie napisane przez wszystkie szkoły partnerskie przybliżające historię dziewczynki - uchodźcy, która szuka schronienia w europejskich krajach, gdy w jej ojczyźnie trwa wojna – powiedziała Magdalena Tuchowska.  

W projekcie uczestniczyli uczniowie z klasy IVe: Mikołaj Bondarczuk, Julia Borkowska, Natalia Borkowska, Malwina Grochowska, Julia Hut, Alicja Jasińska, Natalia Jaworska, Patrycja Knaziak, Maja Krasuska, Gabriela Krukow, Kacper Laskowski, Eryk Lorenc, Weronika Mikołajczuk, Piotr Przeździak, Mikołaj Sidoruk, Michał Soroczyński, Wiktoria Szerszeń, Karolina Zdańkowska oraz Patryk Zalewski.

 



UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.