Reklama

Reklama

Najlepsza Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Opublikowano: śr, 20 kwi 2016 08:49
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Najlepsza Szkolna Internetowa Gra Giełdowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 330 zespołów w województwie lubelskim, 5981 zespołów na terenie kraju. Najlepsze w naszym województwie okazały się uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie.

Reklama

Ewa Urbanek, Paulina Szczuchniak, Izabela Gromada to uczennice Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 im. A.Świetochowskiego w Łukowie, które osiągnęły ogromny sukces. Pokonały 330 zespołów biorących udział w konkursie Szkolna Internetowa Gra Giełdowa.  

Fundacja im. Lesława A. Pagi zaprosiła uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie na Szkolną Internetową Grę Giełdową. Pomysłodawcą rywalizacji była Giełda Papierów Wartościowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 5981 zespołów z całej Polski.  

SIGG to symulacyjna gra edukacyjna, która uczy młodzież inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach finansowych oraz  umiejętności podejmowania decyzji. Konkurs składał się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki oraz modułu edukacyjnego – kursu e-learningowego. Za pomocą dostępu on-line zespół Kappa zainwestował wirtualne 20 000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Dzięki trafnym decyzjom uczennice osiągnęły 20,23 % zwrotu i zdobyły I miejsce w województwie na 330 zespołów uczestniczących w grze oraz 42 miejsce w kraju. Drugi zespół pod nazwą Leniwce w składzie: Dorota Orlicz, Żaneta Warda, Ola Stachniak zajął XIII miejsce w województwie.

W najbliższy piątek uczennice z zespołu Kappa wraz z opiekunem, nauczycielem podstaw przedsiębiorczości i informatyki Dariuszem Ladą,  wezmą udział w Finałowej Gali XIV Edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, która odbędzie się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.