Nauczycielski protest song

wiadomosci "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.

Łuków24

Opublikowano: 20 kwietnia 2019 08:58 | Aktualizacja: 20 kwietnia 2019 08:58

Choć w szkołach i przedszkolach rozpoczęła się przerwa świąteczna, w większości tego typu placówek w powiecie łukowskim wciąż trwa protest nauczycieli i pracowników oświaty. W Łukowie po wcześniejszym zawieszeniu akcji protestacyjnej w szkołach średnich, do strajku wracają nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Po wystawieniu ocen uczniom klas maturalnych, ponownie chcą walczyć o podwyżkę wynagrodzeń. Tymczasem nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków nagrali piosenkę.

Utwór „Ćwierkanie o strajku” pojawił się w serwisie YouTube 12 kwietnia, a więc piątego dnia akcji protestacyjnej. Teraz został wysłany do naszej redakcji przez Czytelników.

- Rząd dał wszystkim dzieciom lekcję demokracji. Jak chcesz się dogadać? Większość nie ma racji! - śpiewają nauczyciele.

- Po co nam te studia, dyplomy, szkolenia? Świnia z krową więcej ma do powiedzenia!
- wyrażają swój sprzeciw w piosence.

Inni strajkujący - tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie - chcą powołać Miejsko-Powiatowy Komitet Strajkowy. Grupa ta miałaby wzajemnie motywować się w walce o swoje postulaty, ponieważ część placówek w okolicy rezygnuje z protestu i zaczyna wracać do normalnych zajęć. Nauczyciele łukowskiej z „Dwójki” chcą zagrzewać i motywować swoje koleżanki i kolegów po fachu. Czy im się to uda?
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.