Reklama

Reklama

Nie wolno pobierać wody z hydrantów. To mogą robić tylko strażacy

Opublikowano: ndz, 31 maj 2020 11:17
Autor:

Nie wolno pobierać wody z hydrantów. To mogą robić tylko strażacy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości SEROKOMLA Gminny Zakład Usług Komunalnych w Serokomli informuje, o bezwzględnym zakazie pobierania wody z hydrantów przeciwpożarowych zainstalowanych na gminnej sieci wodociągowej.

Reklama

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Serokomli informuje, o bezwzględnym zakazie pobierania wody z hydrantów przeciwpożarowych zainstalowanych na gminnej sieci wodociągowej.

 Prawo do uruchomienia hydrantów posiadają służby ratownicze Straży Pożarnej w przypadku wystąpienia pożaru, bądź pracownicy GZUK w Serokomli, gdy zaistnieje konieczność dokonania płukania sieci wodociągowej.

 W związku z  docierającymi do gminy sygnałami o zabrudzonej wodzie w sieci wodociągowej  gmina informuje, że  każde niekontrolowane uruchomienie hydrantu powoduje zanieczyszczenie wody w sieci.

 Ustawa z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków  (Dz. U. z 2019 r. poz. 1437, 1495.) mówi wprost:

 ” Art.28.1.Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa wart. 6 ust.1, pobiera wodę z urządzeń wodociągowych, podlega karze grzywny do 5000 zł.”

 Pobór wody zarówno z hydrantów, jak też z nielegalnych ujęć w gospodarstwach, wpływa na zagrożenie skażenia wody oraz będzie miał znaczny wpływ na wysokość ceny wody, za którą będą musieli płacić również odbiorcy usług legalnie pobierający wodę.

 Gmina prosi o przekazywanie  wszelkich informacji o nielegalnym poborze wody.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.