Niedziela Palmowa z Jarmarkiem

wiadomosci W ostatnia niedzielę w Łukowie odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Nie zabrakło na nim wystawców ze świątecznymi ciastami, wędlinami czy stroikami.

Łuków24

Opublikowano: 17 kwietnia 2019 11:58 | Aktualizacja: 17 kwietnia 2019 11:58

Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 11. i miało podobny przebieg co w latach ubiegłych. Na jarmarku w centrum Łukowa można było nabyć palmy wielkanocne i wyroby Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń. Palmy pojawiły się też w korowodzie ludowym z udziałem gminnego Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”.

Organizatorzy postawili dla mieszkańców zagrodę z żywymi zwierzętami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci. Pozostali częstowani byli białym barszczem i słodkimi upominkami. Rozstrzygnięto też konkursy na symbole i palmy wielkanocne, zorganizowano także konkurs wiedzy o zwyczajach związanych z wiosennym przesileniem i zmartwychwstaniem Chrystusa. W pierwszym konkursie wzięło udział 65 uczniów z 9 placówek szkolnych i przedszkolnych z terenu gminy Łuków, spośród których wyłoniono najlepszych w kilku kategoriach wiekowych. W ostatniej zabawie wygrała natomiast rodzina Grochowskich z Dminina.

XI Jarmark Wielkanocny na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie był też okazją do podziękowania za aktywny udział w tej imprezie panu Kazimierzowi Zarzyckiemu ze Szczygłów Górnych. Mężczyzna od lat częstuje łukowian „świątecznym bigosem” i „amoniaczkami”. Na wydarzeniu pojawiła się też wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, która składała życzenia mieszkańcom miasta i powiatu.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.