Nowe wystawy plenerowe ŁOK na Browarnej i Wyszyńskiego

wiadomosci Na ogrodzeniu Łukowskiego Ośrodka Kultury pojawiły się dwie nowe wystawy plenerowe. Od ul. Browarnej wisi wystawa archiwalnych zdjęć Łuków Historia. Od ul. Wyszyńskiego możemy natomiast obejrzeć trzy prace Magdy Dylak.

mo

Opublikowano: 6 lipca 2020 13:01 | Aktualizacja: 6 lipca 2020 13:01

Sama artystka tak o nich mówi: „Fuzja to zestaw prac malarskich wraz z dokumentacją poszukiwania odpowiedniego miejsca dla każdego z nich. Nazwa dotyczy fuzji między obrazami a miejscami i informacjami wizualnymi m.in. reklamami i znakami graficznymi. Doprowadzając do przeplatania sztuki ze światem codziennym. W projekcie najważniejszym elementem jest wyjście z obrazami w przestrzeń publiczną. Zwykle prace zamknięte są w ścianach pracowni, sprawia to, że nie są dostępne dla wszystkich. Niestety skutkiem ubocznym dotarcia do większej ilości odbiorców jest powolne niszczenie, dlatego fotografia stanowi uzupełnienie promocji obrazów."

Magdalena Dylak jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w Łukowskim Ośrodku Kultury. Jej prace nie przedstawiają tyko natury ale również sztukę nowoczesną i grafikę projektową. Poza formą jest to wystawa przedstawiająca drogę rozwoju myślenia o sztuce, od klasycznego malarstwa natury przez malarstwo nowoczesne, aż do instalacji. Ostatni etap przedstawia plakaty i zdjęcia malarstwa w nietypowej formie. Mimo wykorzystywania klasycznej formy podobrazia, przedstawia prace artystyczne w nowoczesnej formie.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.