Noworoczny koncert szkoły muzycznej

wiadomosci Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności szerszemu odbiorcy. W poniedziałek 14 stycznia odbył się noworoczny koncert połączony z oficjalnym otwarciem nowej siedziby placówki.

Łuków24

Opublikowano: 17 stycznia 2019 08:03 | Aktualizacja: 17 stycznia 2019 08:03

Uczniowie grali na instrumentach w auli I LO im. T. Kościuszki. Muzyczne wydarzenie połączono z oficjalnym oddaniem do użytku oddalonej kilkadziesiąt metrów dalej od koncertu nowej siedziby placówki. Zdaniem dyrektora Tomasza Wojtasia data została wybrana nieprzypadkowo, bowiem koncert jest najbardziej uroczystym wydarzeniem w całym roku szkolnym.

- Na koncercie wystąpili uczniowie, którzy zostali wyselekcjonowani po egzaminach na półrocze. Był to najlepszy kwiat łukowskiej młodzieży w dziedzinie muzyki klasycznej. Mam nadzieję, że rodzice będą pamiętali, że edukacja artystyczna to jest coś, w co warto inwestować. To coś, na co warto poświęcić czas - mówił o koncercie dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Łukowie Tomasz Wojtaś.

PSM w Łukowie liczy obecnie około 120 uczniów, którzy pobierają lekcje od 23 nauczycieli. Dzieci i młodzież uczą się m.in. gry na fortepianie, gitarze, czy instrumentach dętych. Pracują na zajęciach rytmiki, grają wspólnie w zespole i zdobywają nagrody na konkursach muzycznych. Regularnie zapraszają mieszkańców miasta do wysłuchania ich twórczości.

W poniedziałkowy wieczór na scenie w auli I LO zaprezentowali się uczniowie poszczególnych klas grający na instrumentach dętych, skrzypcach czy fortepianie. Na koniec wystąpił szkolny zespół wykonując m.in. przebój zespołu Europe - „The Final Countdown”. Noworoczny koncert poprzedziły wzajemne gratulacje i uprzejmości. Dyrektor szkoły Tomasz Wojtaś dziękował za wsparcie wszystkim przyjaciołom placówki, władzom samorządowym, organowi prowadzącemu i przede wszystkim Radzie Rodziców. Jej przedstawiciele również wypowiadali się w miłych słowach o współpracy z nauczycielami i nowej inwestycji.

Zobacz też:Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.