Nowy wicestarosta, nowe prezydium i nowy Zarząd

wiadomosci Podczas poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni wybrali nowego Przewodniczącego i dwóch Wiceprzewodniczących Rady. Powołany został też nowy Zarząd Powiatu i wybrany został nowy wicestarosta. Kto będzie zajmował te stanowiska?

Łuków24

Opublikowano: 20 listopada 2018 09:35 | Aktualizacja: 20 listopada 2018 09:35

Nowym wicestarostą będzie Janusz Kozioł, który przez ostatnie lata rządził powiatem łukowskim. W tajnym głosowaniu za jego kandydaturą opowiedziało się 15 radnych. Kozioł będzie współpracował z Dariuszem Szustkiem, którego wybrano na nowego starostę.

Zobacz też: Dariusz Szustek nowym starostą

Przewodniczącym Rady będzie dotychczasowy wiceprzewodniczący Karol Ciołek, któremu zaufało 22 radnych biorących udział w głosowaniu. Prezydium uzupełnią Marcin Mateńko i Andrzej Wisiński, których poparło w tajnym głosowaniu odpowiednio 21 i 16 radnych. W prezydium nie zobaczymy zgłoszonego przez PSL Krzysztofa Wolińskiego, któremu zaufało 7 osób.

W nowej kadencji będziemy mieli też nowych członków Zarządu Powiatu. Będą nimi dotychczasowy wicestarosta Włodzimierz Wolski, którego poparło 17 radnych i dwójka radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej: Wojciech Czerniec (18 głosów) i Władysław Mika (15 głosów).
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.