Reklama

Reklama

O co pytają nasi radni? Kiedy powstanie nowa kładka dla pieszych nad Krzną na ul. Wyszyńskiego?

Opublikowano: śr, 14 kwi 2021 13:00
Autor:

O co pytają nasi radni? Kiedy powstanie nowa kładka dla pieszych nad Krzną na ul. Wyszyńskiego? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁUKÓW Radni Arkadiusz Pogonowski i Łukasz Bober zwracają uwagę na problem bezpieczeństwa pieszych, którzy przechodzą mostem nad Krzną w ciągu ulicy Wyszyńskiego. Chodnik jest tu wąski, a ruch na ulicy bardzo duży.

Reklama

 - Prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy istnieje możliwość wykonania przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie nowej kładki dla pieszych nad rzeką Krzną w ciągu ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Łukowie, stanowiącej jednocześnie drogą krajową 63. zarządzaną właśnie przez GDDKiA – pytają radni w swojej interpelacji do burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego, którą zgłosili na początku marca.

 - Pragniemy przypomnieć, że w 2017 r. w Łukowie GDDKiA realizowała podobną inwestycję nad rzeką Krzną w ciągu drogi krajowej nr 76, tj. na ul. Warszawskiej, znacząco podnosząc bezpieczeństwo ruchu pieszych w tym miejscu – dodają.

Burmistrz przekazał korespondencję z  zapytaniem o inwestycję do lubelskiego oddziału GDDKiA.

Odpowiedź przyszła 23 marca.

 - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie informuje, że inwestycja związana z budową kładki dla pieszych w sąsiedztwie mostu przez rzekę Krznę w ciągu ulicy Wyszyńskiego w Łukowie, zostanie zgłoszona przez tutejszy Oddział GDDKiA do rządowego „Programu ochrony zdrowia i życia pieszych i rowerzystów (POZZ)” w celu jej realizacji. W przypadku otrzymania środków finansowych przez GDDKiA O/Lublin na ten cel, opracowanie dokumentacji technicznej i uzyskanie ZRID nastąpi w 2022 r., pozyskanie gruntów i realizacja robót będzie w 2023 r.; uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w 2024 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Ostatni Niesprawiedliwy

  Powiem tak możę rada miasta zainteresuje się co się dzieje za ulicą Okrzei w Łukowie

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Ka

  A ochrona pieszych i rowerzystów na Łapiguzie nie może być? Tam nie potrzebna?

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Bolek

  ....pozwolenie na umycie nogów 2025 ,pozwolenie na zaciągnięcie portków 2026 i tak co roku coś.Chore!!!!!!