Odnowiony most w Sarnowie

wiadomosci GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.

Łuków24

Opublikowano: 21 lutego 2020 10:38 | Aktualizacja: 21 lutego 2020 10:38

Most został oddany do użytku. W trakcie robót modernizacyjnych rozebrano część istniejącej płyty pomostu (wsporniki), wykonano dwie nowe belki główne i poszerzono płytę pomostu, wzmocniono nakładkami z blach stalowych istniejącą część dźwigarów płyty pomostu, wykonano nowe skrzydła mostu w z płytami przejściowymi, wykonano nową konstrukcję nawierzchni oraz chodnik dla pieszych, oczyszczono z roślinności przestrzeń podmostową, przyczółki zabezpieczono przed rozmywaniem poprzez wbicie ścianki stalowej i wykonanie oczepu, który umożliwi łatwe wejście pod obiekt i dokonywanie okresowych inspekcji, odmulono i umocniono materacami gabionowymi koryto rzeki. Roboty budowlane wykonała firma Mosty Zamość Tomasz Czyż z siedzibą w Sitańcu za kwotę 1 mln 574 tys. zł. Zadanie zostało wsparte przez Ministerstwo Infrastruktury dofinansowaniem w wysokości 796 tys. 493 zł.  

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.