Reklama

Reklama

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks

Opublikowano: pt, 17 sty 2020 09:45
Autor:

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.

Reklama

Tematem bieżącej edycji są Księga Liczb oraz 1. List do Koryntian z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Materiałem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem udostępniony przez wydawnictwo Edycja Świętego Pawła, 2011 (wersję pdf organizator udostępnia katechetom po zgłoszeniu szkoły). Patronat honorowy nad konkursem objął ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Etapy konkursu

Poszczególne etapy OKWB odbędą się w następujących terminach:
-  etap szkolny (12 marca 2020 r.),
-  etap diecezjalny (22 kwietnia 2020 r.),
-  finał ogólnopolski (8-9 czerwca 2020 r.).
Rejestracja szkół do konkursu: poprzez formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie konkursu www.okwb.pl trwa do 28 lutego 2020 r. 

Laureatom etapów diecezjalnych organizatorzy proponują bezpłatny udział w dwudniowym Spotkaniu Młodych z Biblią na Jasnej Górze (12-13 maja 2020 r.).
 Zjazd ma wymiar formacyjno-warsztatowy i przygotowuje bezpośrednio do zmagań finałowych konkursu. 

Co mówią uczestnicy?

Jedna z uczestniczek poprzedniej edycji konkursu - Maja Łukasiak - zapytana o to, dlaczego   i czy warto wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odpowiedziała:

-  OKWB to okazja do samorozwoju, poznania wielu ludzi zafascynowanych Bogiem, a także oderwania się od codzienności. Zgłębianie Pisma Świętego pozwala na poznanie samego siebie, odkrycia podobnych schematów działania ludzi sprzed lat i naszych. Okres kolejnych etapów OKWB, a w szczególności spotkania w Częstochowie i etapu ogólnopolskiego, to jedne z lepszych momentów w moim życiu. Na pewno będę namawiać do udziału w tym konkursie, bo to konkurs bardzo wyjątkowy - na żadnym innym nie buduje się wspólnoty, a jedynie nastrój rywalizacji. Tu takiego czegoś nie było. Był Bóg, modlitwa i spotkanie młodzieży z całej Polski. I to będę wspominać najlepiej.


Na jakie uczelnie można się dostać?

Laureaci 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej będą mogli wybierać spośród następujących uczelni i kierunków:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (teologia, filozofia i prawo kanoniczne)

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (teologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, religioznawstwo)

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie (filozofia, historia, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, turystyka historyczna, muzyka kościelna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna)

Uniwersytet w Białymstoku (historia)

Uniwersytet Śląski w Katowicach (teologia, nauki o rodzinie)

Uniwersytet Opolski (teologia, nauki o rodzinie, muzykologia, kultura śródziemnomorska)

Uniwersytet Szczeciński (teologia, italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem, nauki o rodzinie)

Politechnika Koszalińska (europeistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna)

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu (teologia, filozofia, pedagogika)

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Ewa Urbanek - KOORDYNATOR DIECEZJALNY konkursu OKWB w diecezji siedleckiej zaprasza do udziału i udziela informacji. KONTAKT: e-mail: [email protected], tel. 508 515 242, ADRES DO KORESPONDENCJI: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana ul. Wspólna 25, 00-519 Warszawa   


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.