Reklama

Reklama

Okulary dla Afryki

Opublikowano: śr, 16 mar 2016 08:00
Autor: | Zdjęcie: Okuliści dla Afryki

Okulary dla Afryki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz okulary, których już nie potrzebujesz? Włącz się do ogólnopolskiej akcji ?Okulary dla Afryki? i wesprzyj tym sposobem mieszkańców Czarnego Lądu. W Łukowie niepotrzebne okulary możesz przynieść do salonu Invision Optyk znajdującego się przy ul. Międzyrzeckiej 8. To gwarancja na to, że trafią one dla potrzebujących.

Reklama

Ruszyła kolejna, II już edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki”. Po raz drugi swoje siły połączyli pracownicy Okulusa oraz wolontariusze Fundacji Dzieci Afryki. Poprzednim razem udało im się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów! Czy tym razem będzie więcej? To zależy również od Łukowian!

Salon Invision Optyk partycypuje w akcji jako punkt zbiórki okularów na rzecz potrzebujących. Osoby chętne pomóc mieszkańcom Afryki, mogą przynieść swoje okulary do łukowskiego salonu. Odciążone zostaną wówczas spakowaniem, opisaniem i wysyłką do fundacji w Warszawie.

Do kiedy zbieramy okulary?

Do 30 listopada 2016 r. Grudzień zostawiamy na przygotowanie sprawozdania z realizacji, które na swojej stronie opublikuje Fundacja DZIECI AFRYKI. Zbiórka zarejestrowana jest w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji pod numerem 2016/47/OR.

Jakie okulary zbieramy?

Zbieramy okulary korekcyjne „plusy” i „minusy” (z wyjątkiem wymienionych poniżej) oraz okulary przeciwsłoneczne.

Jakich okularów nie zbieramy?

Nie zbieramy okularów uszkodzonych (porysowane w centrum, uszkodzone oprawy) i niekompletnych (same oprawy lub szkła) oraz okularów progresywnych i wszystkich z cylindrami korygującymi astygmatyzm.

Czy zbieramy też etui na okulary?

Nie zbieramy etui. Wysyłając paczkę liczy się każdy gram i centymetr wolnej przestrzeni. Pakujemy okulary w foliowe woreczki śniadaniowe, dzięki czemu możemy w 1 paczce zmieścić więcej okularów i jest ona znacznie lżejsza, co niewątpliwie wpływa na koszty transportu.

Jak przygotować okulary do wysyłki? Będziemy wdzięczni za:

  • umycie okularów wodą i płynem do mycia naczyń lub mydłem, gdyż w Afryce jest problem z  dostępem do wody
  • opisanie mocy szkieł na dołączonej do okularów karteczce (jeżeli brak jest takiej informacji, odczytamy na miejscu)
  • zapakowanie czystych i opisanych okularów w najtańsze woreczki śniadaniowe bez zawiązywania. Woreczki to cenny dodatek dla Afrykańczyków. W trakcie misji nie ma czasu na ich odwiązywanie przy 100 osobach czekających w kolejce do badania, a nie chcemy ich rozrywać. Prosimy nie zawijać okularów w folię śniadaniową. Odwijanie jej jest bardzo czasochłonne i problematyczne.

Ponadto, aby zachęcić Państwa do przynoszenia okularów na rzecz potrzebujących, salon Invision Optyk udziela 5% rabatu w przypadku chęci zakupu nowych okularów w salonie.

INVISION OPTYK Agnieszka Kachniarz & Adam Mrozowski s.c.
ul. Międzyrzecka 8 21-400 Łuków
tel. 25 794 66 00UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.