Reklama

Reklama

OSP w Gręzówce awansowała

Opublikowano: czw, 17 lis 2016 11:06
Autor: | Zdjęcie: PSP Łuków

OSP w Gręzówce awansowała - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochotnicza Straż Pożarna w Gręzówce została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Na ten awans mogą liczyć jednostki z odpowiednim sprzętem i dobrze wyszkolonymi strażakami.

Reklama

11 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego OSP Gręzówka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Tym samym jednostka ta dołączyła do grona wyróżnionych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.  

Po odprawionej w intencji strażaków mszy świętej, pododdział oraz zaproszeni goście przemaszerowali na plac przed strażnicą. Po złożeniu meldunku przez mł. kpt. Pawła Szyszkowskiego o gotowości do uroczystego apelu przywitano gości i zapoznano z historią jednostki OSP.  Następnie mł. bryg Paweł Wysokiński odczytał decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w  Gręzówce do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Aktu wręczenia decyzji dokonał Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Szczepan Goławski w asyście Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie st. bryg. Tomasza Majewskiego, którą przekazali na ręce Prezesa OSP Gręzówka dh Janusza Kozioła. W dalszej części apelu odznaczenia otrzymali zasłużeni druhowie i druhny.  

Włączenie OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego jest wyróżnieniem dla jednostki. Jest to bowiem wyraz uznania dla pracujących w niej ratowników. Jednostka, która chce się w takim rejestrze znaleźć musi spełniać określone warunki.  

Te jednostki muszą mieć 12 przeszkolonych ratowników. Muszą  posiadać co najmniej jeden samochód w odpowiednim wieku. Taka jednostka musi także posiadać narzędzia hydrauliczne oraz aparaty powietrzne. Jednostki OSP wyjeżdżają przede wszystkim do zadań na terenie swojej gminy. Te, które są włączone do systemu mają obowiązek wyjeżdżania do akcji także poza gminą – powiedział rzecznik prasowy łukowskiej straży mł. bryg. Paweł Wysokiński.  

Ważną sprawą dla strażaków jest także fakt, że po włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego otrzymują dotacje z budżetu państwa na swoją działalność. Na terenie naszego powiatu tylko jedna gmina nie posiada jednostki OSP wpisanej do systemu i jest to gmina Stanin. Na terenie powiatu mamy 13 wyróżnionych włączeniem do systemu jednostek. Są to OSP w: Gręzówce, Dąbiu, Trzebieszowie, Wierzejkach, Serokomli, Woli Bystrzyckiej, Dworni, Ksawerynowie, Jedlance, Stoczku Łukowskim, Krzywdzie, Woli Gułowskiej oraz Adamowie


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.