Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Ostatnia wędrówka Jezusa

wiadomosci Ulicami Łukowa przeszła coroczna Droga Krzyżowa. Setki mieszkańców towarzyszyły Jezusowi w jego ostatniej wędrówce. Wydarzenie jest organizowane w Łukowie od 27 lat.

Łuków24

Opublikowano: 14 kwietnia 2019 20:55 | Aktualizacja: 14 kwietnia 2019 20:55

Droga Krzyżowa jak co roku przeszła spod kościoła pw. Przemienienia Pańskiego na teren parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Pątnicy ruszyli spod Placu Narutowicza i szli ulicą Czerwonego Krzyża, Piłsudskiego i Wyszyńskiego aż pod budynek plebanii wspomnianej parafii. Aktorzy odegrali wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, m.in. Ostatnią Wieczerzę i dzielenie się chlebem, a także modlitwę Jezusa w Ogrójcu. Następnie pokazano moment skazania Jezusa na śmierć i jego wędrówkę przez kilkanaście stacji.

Łukowianie zobaczyli między innymi jak Jezus w ciężkiej wędrówce spotyka swoja matkę oraz jak upada pod ciężarem krzyża. Kulminacją drogi było przybicie Jezusa do krzyża oraz jego śmierć i złożenie zwłok do grobu. Przemarszowi pątników towarzyszyły rozważania na temat otaczającego nas świata. Zwracano uwagę m.in. na grzechy człowieka, popadanie w nałogi, obrażanie instytucji kościelnych, czy słabości i ułomności towarzyszące ludziom na co dzień.

Na zakończenie wydarzenia głos zabrał ks. Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli miejsca, gdzie miały miejsce ostatnie stacje drogi krzyżowej. Podziękował on wszystkim zebranym i osobom, które zaangażowały się w to coroczne widowisko.
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.