Pamiętali, mimo upływu czasu

wiadomosci Wczoraj na łukowski cmentarz przyszli mieszkańcy miasta i harcerze. Zapalili znicze na grobach tych, którzy zginęli w pierwszych dniach II wojny światowej.

Łuków24

Opublikowano: 2 września 2016 11:23 | Aktualizacja: 2 września 2016 11:23

1 września to czas kiedy Polacy wyrażają pamięć o wydarzeniach, które miały miejsce w 1939 roku. Tego dnia na Polskę spadły pierwsze bomby. O ofiarach zdarzeń sprzed 77 lat pamiętali także łukowianie. Przyszli, by pomodlić się za tragicznie zmarłych mieszkańców naszego miasta. Wraz z harcerzami zapalili znicze na ich grobach. Przypomniane zostały także wspomnienia i fakty z tamtych tragicznych dni. 

Na spotkanie, które było wyrazem pamięci i szacunku, zaprosił portal Łuków Historia, Towarzystwo Fruwającej Muchy oraz Club Weteranów Szos.  

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.