Papierosy w rękach policjantów

wiadomosci Prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w sobotę łukowscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych posiadali handlujący na lokalnych targowiskach.

KPP w Łukowie

Opublikowano: 17 grudnia 2018 12:26 | Aktualizacja: 17 grudnia 2018 12:26

Łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej „zawitali” na targowisko w sobotę 15 grudnia. Mieli informację, że w miejscu tym sprzedawane pokątnie są nielegalne papierosy. Przeszukując stoisko handlowe sprzedającej 50-latki, policjanci znaleźli ponad 600 paczek wyrobów tytoniowych różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kolejne papierosy funkcjonariusze znaleźli na targowisku w Okrzei. Prawie 500 nielegalnych paczek wyrobów tytoniowych schował w swoim oplu handlujący 36-latek z Łukowa. Z kolei w volkswagenie innego sprzedawcy funkcjonariusze znaleźli ponad 70 paczek bezakcyzowych papierosów.

Łącznie zabezpieczonych zostało 1200 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Z informacji policjantów wynika, że łączne straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynoszą ponad 20 tys. zł. Kobieta i dwaj mężczyźni wkróce usłyszą zarzuty. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi im kara grzywny, przepadek nielegalnego towaru, a nawet kara pozbawienia wolności.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.