Reklama

Reklama

Patriotyczna piosenka i pocztówka

Opublikowano: pt, 6 maj 2016 09:42
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Kanadys

Patriotyczna piosenka i pocztówka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Łukowskim Ośrodku Kultury przedszkolaki zaśpiewały piosenki polskie od Mieszka I do dnia dzisiejszego. Na scenie zaprezentowały się dzieci z łukowskich placówek miejskich.

Reklama

5 maja odbył się IV Przedszkolny Przegląd Piosenki Polskiej. Mottem przewodnim tego wydarzenia była polska piosenka od Mieszka I do dnia dzisiejszego. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Miejskiego nr 7 w Łukowie „Szczęśliwa Siódemka” we współpracy z Łukowskim Ośrodkiem Kultury.

Wierszem „Pierwsza stolica Polski – I król Polski” wszystkich zgromadzonych przywitały dzieci ze „Szczęśliwej Siódemki”. Na scenie sali widowiskowej zaprezentowali się wówczas: Jan Zarzycki, Oliwia Zdańkowska, Antoni Sikora oraz Tomasz Fajzetel. Piosenką „Nasza ziemia” zaczarowali: Julia Wardak, Jakub Żołnierowicz i Piotr Piros.

Wśród wykonawców znalazły się także przedszkolaki z łukowskiej „trójki”. Michalina Smolak oraz Victoria Sawicka zaśpiewały piosenkę „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Znaną wszystkim piosenką „Przybyli ułani pod okienko” zaśpiewali natomiast wychowankowie Przedszkola Integracyjnego nr 1: Krystian Atkonis, Zuzanna Markowska oraz Mikołaj Pytlik.

Podczas wczorajszych występów nie mogło zabraknąć „Marszu pierwszej brygady”, do którego wysłuchania zaprosiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4: Szymon Krzysztoń, Mateusz Grochowski oraz Adrian Miłosz. Natomiast maluchy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (Ola Magnuszewska i Wojtek Zarzycki) zaprezentowali się w piosence „Tylko we Lwowie”. Ostatnią placówką, których utalentowane dzieci mogły pokazać swoje zdolności, była łukowska „dwójka”. Bartłomiej Olek, Jan Łukasik oraz Amelia Jaworska zaśpiewali piosenkę „Polska”.

Podsumowaniem IV Przedszkolnego Przeglądu Piosenki Polskiej był występ organizatorów wydarzenia. Mikołaj Kuśmierczyk, Damian Odrzygóźdź oraz Karolina Kłos zaśpiewali piosenkę „Żeby Polska była Polską”. Gościnnie, na deskach sali widowiskowej, zaśpiewały  wokalistki z Fabryki Piosenki ŁOK. Marta Skurka wykonała piosenkę „Modlitwa”, a Anastazja Klimiuk „Warszawo ma”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Senatora Stanisława Gogacza, Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka oraz PKS w Łukowie. Podczas przeglądu zostały także wręczone nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka Patriotyczna - od Mieszka I do dnia dzisiejszego”. Organizatorem konkursu było także Przedszkole Miejskie nr 7 „Szczęśliwa Siódemka” w Łukowie.

 

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.