Pijany zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

wiadomosci Dzięki anonimowej informacji łukowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 47-latek jadący fiatem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Łuków24

Opublikowano: 11 lutego 2020 10:43 | Aktualizacja: 11 lutego 2020 10:43

Wczoraj przed godziną 22:00 z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się telefonicznie anonimowy rozmówca, który poinformował o jadącym „wężykiem” samochodzie, którego kierujący może być pod działaniem alkoholu. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd typu crossover jedzie drogą krajową nr 63 w Biardach. Z kolejnego zgłoszenia wynikało, że auto to zjechało na drogę prowadzącą do Klimek i jedzie dalej w kierunku Dąbia. 

Po kilkunastu minutach opisywane przez zgłaszającego auto zostało zauważone przez policjantów z łukowskiej drogówki. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat 47-latka z gminy Stanin. Informacja przekazana przez anonimowego zgłaszającego potwierdziła się. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący autem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Mężczyzna już „stracił” prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty. 47-latek musi się liczyć z co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną, a nawet dwuletnią „odsiadką”.


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.