Reklama

Reklama

Pół roku w Milicji. Teraz musi odejść

Opublikowano: wt, 12 kwi 2016 08:32
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Pół roku w Milicji. Teraz musi odejść - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po 27 latach pracy w policji ze służbą żegna się Komendant Powiatowy Policji mł. ins. Andrzej Panasz.

Reklama

Młodszy inspektor Andrzej Panasz służbę rozpoczął 1 października 1989 roku w Referacie Ruchu Drogowego Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Łukowie na stanowisku młodszego kontrolera ruchu drogowego. Z tą komórką organizacyjną łukowskiej komendy związany był przez 14 lat. W 1999 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i w stopniu podkomisarza objął stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcję tę pełnił do 2003 roku.  

W międzyczasie Andrzej Panasz ukończył studia magisterskie w Akademii Humanistycznej w Pułtusku i 2003 roku odszedł do pracy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tu przez rok szkolił młodych policjantów ruchu drogowego.  

Po powrocie do Łukowa w 2004 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. Trzy lata później został I Zastępcą Komendanta Powiatowego, a od 2010 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie.  

W trakcie służby został odznaczony brązową oraz srebrną odznaką \"Zasłużony Policjant\" nadawaną policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynił się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Prezydent RP odznaczył go również srebrnym \"Medalem za Długoletnią Służbę”  przyznawanym jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.  

12 kwietnia kończy swoją służbę. Jak sam powiedział:  

Moje przejście na emeryturę jest ściśle związane z datą przyjęcia do służby w Milicji Obywatelskiej. Przesłużyłem w tej formacji pół roku i to zdecydowało o zakończeniu mojej kariery zawodowej. Minister Spraw Wewnętrznych zapowiadał, że ludzie, którzy wstąpili do służby przed 1990 rokiem nie będą zajmowali stanowisk kierowniczych. I tak też się stało.... Dziękuję za wieloletnią współpracę, w mojej ocenie zawsze przebiegającą we właściwej atmosferze – dodał na koniec.  

Jeszcze nie wiadomo kto będzie pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji.      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.