Reklama

Reklama

Policja od kuchni

Opublikowano: czw, 7 kwi 2016 11:50
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Policja od kuchni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj łukowską komendę odwiedzili uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. 20-osobowa grupa uczniów miała możliwość przyjrzenia się pracy łukowskich funkcjonariuszy.

Reklama

Klasy o profilu policyjnym to od kilku lat popularna forma nauczaniu na łukowskim rynku edukacyjnym. W szkole w chwili obecnej funkcjonują trzy klasy o profilu policyjnym, w których kształci się blisko 80 uczniów i uczennic. Młodzież zgłębia tajniki zawodu policjanta. Poznają zagadnienia dotyczące służby prewencyjnej, organizacji policji, jej historii oraz musztry i policyjnych regulaminów. W programie nauczania znalazły się również zagadnienia dotyczące pracy służb ruchu drogowego, techników kryminalistyki, prawa wykroczeń, prawa karnego oraz prawa karnego procesowego.

Kadrę nauczycielską w szkole wspomagają łukowscy policjanci. Podczas wczorajszego pobytu w łukowskiej komendzie mieli możliwość praktycznego poznania pracy policjanta oraz skonfrontowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością.                  

Młodzi uczniowie zapoznali się z wyposażeniem, którym dysponują łukowscy policjanci. Poznali pracę techników kryminalistyki. Z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych komendy oraz \"niebieski pokój\" służący przyjaznym przesłuchaniom.


Wszyscy mieli również możliwość przyjrzenia się pracy policjantów z drogówki, którzy regulowali ruchem na skrzyżowaniu dróg. 

To już kolejna tego rodzaju wizyta uczniów klas policyjnych w łukowskiej komendzie. Wszyscy uczniowie zgodnie twierdzą, że służba w policji to ich wymarzony zawód. 

Źródło: KPP Łuków.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.