Pośmiertny awans dla chor. Wincentego Tomasiewicza

wiadomosci Awans na stopień podporucznika odebrała wnuczka Iwona Kubik.

Łuków24

Opublikowano: 20 listopada 2019 10:57 | Aktualizacja: 20 listopada 2019 10:57

13 listopada w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbył się sympozjum naukowe pt. 100-lecie służby nurków w Polskiej Marynarce Wojennej w ramach którego pośmiertny awans na pierwszy stopień oficerski otrzyma pierwszy dowódca ORP "Nurek" chor. Wincenty Tomasiewicz pochodzący z Nurzyny.  W sympozjum brali udział przedstawiciele Wojska Polskiego, władz gminy Trzebieszów, druhowie OSP Nurzyna  oraz rodzina śp. W. Tomasiewicza a także młodzież ze szkół mundurowych. 

Pośmiertny awans na stopień podporucznika chor. mar Wincentego Tomasiewicza odebrała z rak przedstawicieli WP, płk dr Zdzisława Małkowskiego, Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie Iwona Kubik, wnuczka Wincentego Tomasiewicza. 

Podczas sympozjum, chyba po raz pierwszy przedstawiony został szczegółowy życiorys naszego bohatera. Dokonał tego na podstawie dostępnej dokumentacji  w archiwach wojskowych Pan Wiesław Wachowski, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Nurkowania HDS Poland.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.