Reklama

Reklama

Powiat wesprze samorządy gminne

Opublikowano: śr, 31 sie 2016 12:21
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Powiat wesprze samorządy gminne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 420 tys. dla gminy Stoczek, 750 tys. dla gminy Łuków i 700 tys. dla gminy Stanin - tyle powiat łukowski dołoży na inwestycje drogowe.

Reklama

1 870 000 zł to kwota jaką wczoraj uchwałami zdecydowała się zabezpieczyć w przyszłorocznym budżecie Rada Powiatu. Środki zostaną przekazane gminom na realizację zadań drogowych.

Dla gminy Stoczek Łukowski, w budżecie na rok 2017, powiat zabezpieczy pomoc finansową w wysokości 420 tys. zł. Środki te zostaną przekazane na wykonanie zadania polegającego na przebudowie dróg gminnych w: Zgórznicy – Toczyskach – Rosach oraz w ciągu drogowym Rosy – Róża Podgórna – Aleksandrówka – Stary Jamielnik. Zadanie to zostanie wykonane w ramach programu wieloletniego pn. „Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

750 tys. z budżetu powiatu na 2017 rok otrzyma Gmina Łuków. Pieniądze zostaną przekazane na budowę drogi gminnej Dąbie – Klimki. Gmina planuje także składanie wniosku o dofinnasowanie tego zadania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Podobną kwotę, 700 tys. zł, otrzyma gmina Stanin. Środki zostaną przekazane na przebudowę dróg gminnych w miejscowości Wesołówka, Zastawie i Jonnik.

Realizacja planów poszczególnych gmin nastąpi w 2017 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.