Reklama

Reklama

Pracownicy się skarżą, prezes twierdzi, że problemu nie ma, a Państwowa Inspekcja Pracy zauważa błędy

Opublikowano: czw, 4 lut 2016 13:32
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Pracownicy się skarżą, prezes twierdzi, że problemu nie ma, a Państwowa Inspekcja Pracy zauważa błędy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tak można podsumować to co dzieje się w łukowskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej. Jednak nie wszystkie zarzuty wobec firmy potwierdza inspekcja.

Reklama

Do naszej Redakcji zgłosił się pracownik łukowskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Twierdził, że takiego bałaganu jaki jest teraz w systemie płac nie było za żadnego prezesa.

Nie wypłacane są wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. Służby dla kierowców są po 13 i 14 godzin w czasie przerywanym. Kierowcom, którzy jeżdżą na wycieczki kilku lub kilkunastodniowe mają wstawiane wolne w oddelegowaniu lub urywane są godziny pracy.

To tylko wybrane argumenty rozżalonego pracownika. Zarzutów w stosunku do działań prezesa jest jednak znacznie więcej. Sprawa trafiła do Państwowej Inspekcji Pracy, która od października do grudnia 2015 roku badała dokumenty w łukowskim PKS. 

Zapytaliśmy Prezesa Tomasza Madonia o to, co się dzieje w kierowanym przez niego zakładzie. W odpowiedzi otrzymaliśmy załączone poniżej pismo, na którym nie ma jego podpisu.

<p><center><img src=\"http://www.lubelskie24.info/page/gallery/pojedyncze_ilustracje/pkslukow_pismo.jpg\" width=\"95%\"></center></p>

Pod pismem podpisali się przedstawiciele Rady Nadzorczej i Związków Zawodowych. W rozmowie z nami prezes prosił o wstrzymanie się z ocenami do momentu zakończenia kontroli PIP. Poczekaliśmy więc na jej wyniki, które dziś już są znane. Prezentujemy je poniżej.

<p><center><a href=\"http://www.lubelskie24.info/page/gallery/pojedyncze_ilustracje/pismo_IP_PKS.jpg\" target=\"_blank\"><img src=\"http://www.lubelskie24.info/page/gallery/pojedyncze_ilustracje/pismo_IP_PKS_min.jpg\" width=\"95%\" ></a></center></p>

Taką informację otrzymaliśmy od Katarzyny Fałek-Kurzyny - rzecznika prasowego Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie. Większość nieprawidłowości wskazywanych przez pracownika, który do nas się zgłosił została potwierdzona. 

Ponownie więc poprosiliśmy o komentarz Prezesa Madonia. Zapewnił on, że wszystkie wskazane przez PIP nieprawidłowości zostały już usunięte o czym została powiadomiona również Inspekcja.

Czy zatem w PKS-ie będzie już się pracowało lepiej?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.