Prawybory w Alejach

wiadomosci Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie zorganizowali w swojej szkole prawybory. Oddawali głosy na komitety ubiegające się o miejsca w Europarlamencie.

Łuków24

Opublikowano: 24 maja 2019 08:24 | Aktualizacja: 24 maja 2019 08:24

Placówka włączyła się tym samym do ogólnopolskiej, edukacyjnej i apolitycznej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. W „Alejach” powołana została komisja w składzie Wiktoria Niedziółka (1 W), Kamil Kamiński (1 TEL), Krystian Zachoszcz (2 TI), Maja Wasilewska (1 TE), która czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Uczniowie poprzez nietypową formę edukacji poznają w praktyce zasady demokracji i podejmują po raz pierwszy aktywność obywatelską. Szkoła bierze udział w programie od 2005 roku. Koordynatorem akcji jest Beata Kuczyńska.




Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.