Premier Morawiecki wykłada 2 miliony na tomograf

wiadomosci Piotr Patkowski, doradca Prezesa Rady Ministrów przywiózł pieniądze na 64- rzędowy tomograf komputerowy oraz mammograf dla łukowskiego szpitala.

Łuków24

Opublikowano: 1 października 2019 14:34 | Aktualizacja: 1 października 2019 14:34

Sprzęt będzie na wyposażeniu zakładu radiologicznego. Znajdzie zastosowanie na oddziale neurologicznym z pododdziałem udarów. Dzięki tomografowi łatwiej będzie zdiagnozować pacjentów z tętniakiem. Na wyposażeniu łukowskiego szpitala aktualnie jest tomograf ale 16- rzędowy i przestarzały. Ma już 10 lat. Pierwsze badania nowym tomografem wykonywane będą na początku przyszłego roku. 

Mammograf jaki posiada łukowska placówka jest analogowy. Jak poinformował nas obecny na wtorkowej konferencji Mariusz Furlepa, badanie wykonywane tym sprzętem jest niedokładne i lekarze boją się na nim pracować. Dyrektor szpitala im. św. Tadeusza dodał, że dzięki zakupowi nowego mammografu badania będą precyzyjne i bez przeszkód będzie można wykonać je na miejscu.

Obecnie pacjentki z Łukowa na badanie piersi jeżdżą do Siedlec lub Garwolina.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.