Reklama

Reklama

Prywatny inwestor chce budować maszt telefonii 5G

Opublikowano: 28 lutego 2020 13:46
Autor: Łuków24

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miałby on stanąć na działce przy ul Siedleckiej w Łukowie,w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5.

Reklama

Do Urzędu Miasta trafił już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. O sprawie poinformował 27 lutego podczas sesji rady miast burmistrz Piotr Płudowski. Jak mówi włodarz postępowania w sprawie tej inwestycji nie wszczęto, bowiem ustawa, która weszła w życie pod koniec ubiegłego roku, wykluczyła takie budowle z listy urządzeń mających znaczący wpływ na środowisko. Według informacji Płudowskiego przedsiębiorca, który planuje budowę masztu, zwróci się prawdopodobnie do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę.

W dyskusji radni wyrazili sprzeciw wobec planowanej inwestycji. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    Koalicja Polska Wolna od 5G

    podobne problemy z masztami wcałęj Polsce: stop5g.com.pl/przeciwni5g

  • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

    Badacz

    Długoterminowy wpływ stacji bazowych można jedynie zaobserwować po fakcie. Takie obserwacje miały już miejsce. Pokazały one, że mamy do czynienia ze statystycznie znaczącym wzrostem negatywnego wpływu na zdrowie w przypadku osób mieszkających w promieniu mniejszym niż 500 metrów od stacji bazowych.  Profesor Alicja Bortkiewicz wraz z 5-cioma innymi naukowcami dokonała przeglądu 10 badań opisujących wpływ stacji bazowych na zdrowie ludzi. Wynik tej analizy został opublikowany w czasopiśmie “International Journal of Occupational and Environmental Health” w artykule pt. „Dowody epidemiologiczne na zagrożenie dla zdrowia ze stacji bazowych telefonów komórkowych” („Epidemiological Evidence for a Health Risk from Mobile Phone Base Stations”) (2). We fragmencie artykułu czytamy: „Stwierdziliśmy, że w ośmiu z 10 badań stwierdzono zwiększoną częstość występowania niepożądanych objawów neurobehawioralnych lub raka w populacjach mieszkających w odległości <500 metrów od stacji bazowych. Żadne z badań nie zgłosiło ekspozycji powyżej przyjętych międzynarodowych wytycznych, co sugeruje, że obecne wytyczne mogą być nieodpowiednie do ochrony zdrowia populacji ludzkiej.