Reklama

Reklama

Przejazdy do likwidacji

Opublikowano: pon, 5 wrz 2016 08:34
Autor: | Zdjęcie: Internet

Przejazdy do likwidacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektóre przejazdy kolejowe zostaną zlikwidowane. Dotknie to przejazdów na drogach niepublicznych.

Reklama

O pomyśle zamknięcia przejazdów kolejowych na drogach niepublicznych powiedział na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta łukowski Janusz Kozioł. Zmiany związane są z wydanym przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju rozporządzeniem. Zgodnie z nim przejazdy kolejowo-drogowe znajdujące się na drogach niepublicznych powinny być zamknięte.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest teraz na etapie kontaktowania się z samorządami lokalnymi, które mają wyrazić swoją opinię na temat tych planów. Jeśli PKP nie otrzyma informacji zwrotnej o podjętych przez gminy działaniach zmierzających do zmiany statusu drogi na publiczną, przejazdy zostaną zamknięte. Jak powiedział nam rzecznik prasowy PKP Łukasz Kwasiborski:

Rozmawiamy obecnie z gminami Łuków i Stoczek Łukowski o ewentualnej likwidacji trzech przejazdów kolejowo – drogowych na linii nr 12 Skierniewice - Łuków. Pierwszy przejazd znajduje się przy byłym przystanku Żdżary, dwa pozostałe 1.5 km oraz 2.7 km dalej w kierunku Łukowa. Są to przejazdy w ciągu dróg niepublicznych.

Już dziś wiemy, że zlikwidowane zostaną dwa przejazdy. Jeden w Dąbiu, położony najbliżej Żdżar oraz w Żdżarach w okolicach bloków kolejowych. Wójt gminy Mariusz Osiak powiedział nam, że:

Wyraziliśmy zgodę na zamknięcie tych dwóch przejazdów, ale pod warunkiem, że PKP wybuduje drogi, które pozwolą na dojechanie do funkcjonujących w pobliżu przejazdów. Jeżeli chodzi o pozostałe przejazdy, będziemy się starali, by te drogi, na których proponowane do likwidacji przejazdy funkcjonują, uczynić drogami publicznymi – wyjaśnił.

Zgodnie z informacją rzecznika prasowego PKP PLK, w przypadku braku działań ze strony urzędów gminy, Polskie Linie Kolejowe zlikwidują trzy wymienione przejazdy kolejowo – drogowe do końca tego roku.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.