Reklama

Reklama

Przez Wólkę Świątkową bez omijania dziur

Opublikowano: czw, 25 sie 2016 09:27
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Przez Wólkę Świątkową bez omijania dziur - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niektórych miejscowościach na terenie gminy Łuków powstały nowe chodniki, a nawierzchnia niektórych ulic się zmienia. Choć to drogi powiatowe, prace wykonała gmina. Są plany na kolejne inwestycje drogowe.

Reklama

Wakacje to czas wzmożonych prac drogowych. Niektóre z nich już się zakończyły, inne jeszcze trwają. Na terenie gminy Łuków zostały wykonane chodniki w czterech miejscach: Aleksandrowie (za 120 tys. zł), Wólce Świątkowej (ostatni etap za 90 tys.) oraz dwa odcinki na trasie z Łukowa w kierunku Zarzecza Łukowskiego (120 tys.). Zadania te zostały wykonane na drogach powiatowych po wcześniejszym przejęciu ich uchwałą.       

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku inwestycji drogowych. Nowa nawierzchnia powstała na terenie miejscowości Role. W trakcie realizacji jest modernizacja drogi w Sulejach. Tu powstaną prawie 2 km nowej nawierzchni z poszerzeniami. Najmniejszy fragment, bo jedynie 200 m, powstanie w Dmininie.  

W trakcie realizacji jest kolejne zadanie drogowe, którego wykonawcą jest Zarząd Dróg Powiatowych. 1 200 m nowej nawierzchni bitumicznej w Strzyżewie, 1 000 m w Wólce Świątkowej oraz 500 m w Kownatkach już jest. Do wykonania pozostało 1 000 m nawierzchni w Malcanowie. Choć wykonawcą jest ZDP, za zadania zapłaci gmina Łuków. Wszystko za sprawą oszczędności poprzetargowych. Gmina Łuków brała bowiem udział w finansowaniu zadania powiatu, w wyniku którego powstało m.in. rondo w Łazach. Gmina udzieliła  wówczas powiatowi dotacji w wysokości 1,2 mln. Po przetargu okazało się, że wkład gminy wyniósł 700 tys. mniej. Teraz te pieniądze zostaną przekazane na poczet wykonywanych zadań.  

Prace zakończą się już wkrótce. Samorząd gminny przygotowuje się już do złożenia wniosku o dofinansowanie zaplanowanych na przyszły rok zadań. We wrześniu gmina złoży wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na dofinansowanie drogi łączącej Dąbie z Klimkami. Zadanie jakie chce wykonać gmina obejmie 6-kilometrowy odcinek. W tej chwili opracowywany jest kosztorys. Jeżeli gmina dofinansowanie uzyska, realizacja przedsięwzięcia będzie miała miejsce w 2017 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.