Reklama

Reklama

Radny uznany winnym

Opublikowano: wt, 23 sie 2016 11:14
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Radny uznany winnym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wracamy do sprawy z 2013 roku. Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Łukowie zapadł drugi wyrok w sprawie pobicia 64-letniego łukowianina przez trzech mężczyzn, wśród których był radny Rady Miasta.

Reklama

Wczoraj zapadł drugi wyrok w tej sprawie. Pierwszym razem wszyscy zostali uniewinnieni. Tym razem trzej Panowie zostali przez Sąd uznani winnymi. Poniosą karę grzywny w wysokości 50 stawek dziennych po 20 zł każdy oraz wspólnie zapłacą 3 000 zł zadośćuczynienia poszkodowanemu. Wyrok nie jest prawomocny.  

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 31 lipca 2013 roku na os. Chącińskiego w Łukowie. 64-letni mężczyzna wyszedł do hałasujących mężczyzn, by przypomnieć, że jest cisza nocna. Wówczas, zgodnie z zeznaniami poszkodowanego, został zaatakowany przez trzech mężczyzn: Artura G., Jacka S. i Zbigniewa K. Po zbadaniu sprawy przez Prokuraturę Rejonową w Łukowie, mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w pobiciu. Żaden z oskarżonych nie przyznawał się do winy. Wyrok został ogłoszony niespełna rok po zdarzeniu. Wtedy Sędzia Sądu Rejonowego w Łukowie uznał oskarżonych niewinnymi stawianych im zarzutów. Z decyzją Sądu nie zgodziła się Prokuratura. Sąd Okręgowy w Lublinie wyrok uchylił i skierował ją do ponownego rozpatrzenia.  

Pierwsza rozprawa odbyła się 23 lutego 2016 roku. Wczoraj Sędzia Sądu Rejonowego w Łukowie uznała trzech oskarżonych winnymi zarzucanych im czynów. Została na nich nałożona kara grzywny w wysokości po 50 stawek dziennych po 20 zł oraz wypłata zadośćuczynienia poszkodowanemu mężczyźnie w wysokości 3 000 zł. Wyrok nie jest prawomocny.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.