Ratowali łabędzia

wiadomosci Nietypową interwencję odnotowano nad zalewem Zimna Woda w sobotę 1 grudnia. Na zbiorniku, w odległości około 60 metrów od brzegu znajdował się przymarznięty do lodu łabędź. Zwierzę zauważyli przechodnie i powiadomili o tym fakcie pożarną.

Łuków24

Opublikowano: 3 grudnia 2018 12:44 | Aktualizacja: 3 grudnia 2018 12:44

Łabędzia zauważono w sobotni poranek około godz. 11. Ptak, który wcześnie przyfrunął nad zalew, nie reagował na obecność ludzi. Nie poruszał się, więc zachodziło podejrzenie że przymarzł do skutej lodem powierzchni zbiornika. Zaniepokojeni przechodnie powiadomili o tym fakcie strażaków.

Gdy nad zalew przyjechali ratownicy, wyposażeni byli m.in. w specjalne sanie. Przy ich pomocy dostali się do zwierzęcia i uwolnili je ze skutego lodem zalewu. Przemarznięty i przestraszony łabędź został ogrzany, a następnie wypuszczony na wolność. Jak udało nam się dowiedzieć, strażacy podjęli też - bezskutecznie - próby kontaktu z weterynarzem. Zwierzę nie wyglądało jednak na ranne.

Sytuacje jak powyższa - choć z pozoru nietypowe - powtarzały się w przeszłości nad zalewem Zimna Woda, czy na innych zbiornikach w powiecie łukowskim. Państwowa Straż Pożarna ma do dyspozycji specjalny sprzęt do ratownictwa wodnego. Jego możliwości zostały zaprezentowane między innymi podczas imprezy na otwarcie zalewu w lipcu bieżącego roku.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.