Reklama

Reklama

Rolniku upomnij się o zwrot akcyzy

Opublikowano: pt, 29 lip 2016 12:47
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Rolniku upomnij się o zwrot akcyzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, otwiera się furtka dla rolników chcących odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej. Wystarczy złożyć stosowny wniosek wraz z załącznikami stanowiącymi dowód zakupu paliwa.

Reklama

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2016 r. jest obliczany za pomocą specjalnego współczynnika. Osoba ubiegająca się o zwrot, powinna posłużyć się wzorem: 86 litrów oleju napędowego x ilość hektarów użytków rolnych.

Stosowny wniosek należy złożyć w terminie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. w gabinecie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych. Wymagane będą też załączniki w postaci faktur VAT (lub ich kopii) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego. Pieniądze wypłacane będą w terminie 1-30 października 2016 r. gotówką w kasie właściwego urzędu, lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Szczegółowe informacje dotyczące zwrotu podatku akcyzowego, można znaleźć pod adresem: Procedura i warunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w 2016 r. dostępnym na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.